Rozhovor s Miškou Farkašovskou

DHZ Odorín ženy mali fantastický záver ligovej sezóny v ročníku 2023 a tak sme sa rozhodli vyspovedať ich prúdarku.

1. Skús nam opísať kto ťa viedol, alebo čo ťa viedlo k hasičskému športu a odkedy ho beháš?

V našej dedine bolo DHZtko vždy veľmi populárne a na vysokej úrovni. Mali sme družstvá žiakov, dorastencov, žien, mužov a pre mňa, ako pre akčné dieťa, ktoré samozrejme muselo byť všade, to bolo vždy miesto, kde som sa mohla vybehať, vyskákať, nájsť si nových kamošov, jednoducho dávať tú energiu zo seba von 🤩. „Starší hasiči“ boli jedna veľká partia s kopou zážitkov, tak som to chcela zažívať aj ja. Boli pre mňa vzorom a motiváciou. Chcela som byť aj ja súčasťou tej veľkej hasičskej rodiny. A preto už od základnej školy, od svojich šiestich rokov som bola v žiackom tíme, súťažila v rôznych disciplínach. Boli sme úspešní, a preto sa zvyšovalo aj to chcenie v tom pokračovať. Keďže som bola k tomu vedená už od útleho veku, ostalo to vo mne zakorenené dodnes. Jednoducho – u nás to žilo hasičstvom! ❤

2. Posledné sezóny si stálicou na prúde v tíme žien z Odorína. Behala si aj na inom poste?

Je pravdou,že post prúdarky už robím dlhé roky. Vlastne od úplného začiatku, kedy sme sa ako baby opäť poskladali po kratšej prestávke našich žien. Od toho dňa som si inú pozíciu v tíme zatiaľ nevyskúšala. Aj keď si ten svoj post prúdarky nepustím, rada by som skúsila saciu stranu, či už naberanie alebo košík. Pred rozdeľovačom mám rešpekt, no aj to by stálo za skúšku 😬.

3. Aký je tvoj najlepší zostrek? A aký najlepší čas čo ste súťažne zabehli?

Môj osobný rekord som si prvýkrát strelila na tréningu, a to 16:24, ale môj najlepší súťažný zostrek mal hodnotu 16:13 práve na tohtoročnom finálovom kole v Bijacovciach. S babami sme spoločne dokázali posunúť naše doterajšie výsledky pod hranicu 17-tich sekúnd a na trati v Hronseku dať našu historický prvú „vysnívanú“ a hlavne PLATNÚ 16-tku 😅, konkrétne 16:61🔥. V Bijacovciach sme však tento čas ešte vylepšili – 16’34 .

4. Ktorá súťaž alebo ktorá trať je pre teba najobľúbenejšia?

Pre svoje čaro veľmi obľubujem nočné sútaže, ako sú A4ka Cup v Terni, Bijacovce alebo nočná sútaž vo Sveržove, ale samozrejme každá súťaž je niečím výnimočná. V RHLS máme veľmi kvalitné trate, no ak si mám vybrať najobľúbenejšiu, tak určite neostanem iba pri jednej, ale bude to tá v Hronseku, Bijacovciach či v Spišskom Hrušove. Každoročne pekne pripravené s miernym kopčekom dole vedia nakopnúť nie len mňa ako prúdarku k prekonávaniu mojich limitov, ale celý tím k dosiahnutiu krásnych časov. Myslím si, že aj tohtoročné ligové kolá práve na týchto tratiach boli toho dôkazom. Aj keď si stále zvykám na pevné nábehy, teší ma,že máme možnosť si vyskúšať aj takéto kvalitnejšie trate. 😊

5. Čo by si odkázala mladým ľuďom alebo deťom, aby ich to namotivovalo pridať sa k hasičom?

Hasičina tvorí jednu veľkú rodinu. Človek sa nestáva iba súčasťou tímu, ale oveľa väčšieho celku – hasičskej rodiny. Nadobúda mnoho priateľstiev, zručnosti a sebadisciplíny, často aj skúsenosti využiteľných mimo hasičského športu. Osobne nepoznám človeka, ktorý by toto rozhodnutie stať sa súčasťou hasičského tímu ľutoval. Je to netradičný, veľmi akčný šport, ktorého základom je tímová spolupráca, bez tej to bohužiaľ nešľape. Preto si myslím, že pre každého kto má v sebe tímového ducha a chuť sa zlepšovať, je hasičina tým ideálnym miestom ❤.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.