Rozhovor s DHZ Žipov

Na instagrame ste rozhodli, aby sme vyspovedali zástupcu tímu DHZ Žipov.

1. Skúste sa nám v krátkosti predstaviť a taktiež opísať svoj tím.

Sme partia 7 ľudí, ktorí milujú hasičský šport a snažia sa zlepšovať v tom, čo robia. V RHLS sme doplňaní aj chalanmi z nášho B tímu, ktorí taktiež makajú a snažia sa zlepšovať.

2. Ako dlho beháte a ako to celé začalo?

Celý náš tím vznikol v roku 2016, keďže sa po rokoch útlmu nanovo obnovila DHZ v Žipove. Zišla sa super partia nových, mladých ľudí. Dva roky sme behávali len s našou zásahovou 1.2 mašinou. V roku 2018 nám obec zakúpila športový stroj. A odvtedy makáme a zlepšujeme sa. Kostra tímu je teda spolu od roku 2016, avšak zo všelijakých dôvodov sa zostava každý rok pozmeňuje. A je to tak správne, dôležité je, že si stále dokážeme všetko odkomunikovať. Sme stále zohratá a veselá partia.

3. Čo Vás priviedlo do RHLS v sezóne 2023?

Do RHLS nás priviedla Božia prozreteľnosť. Keďže sme nepostúpili na kraj, chceli sme využiť voľný víkend, a tak sme zavítali na 1.kolo do Belej. Podarilo sa nám vyhrať a dať si svoj osobáčik. Keďže váš nápad s open ligou je geniálny, rozhodli sme to ešte vyskúšať. Celkom sa nám darí a kolá sa neprekrývaju s našou ligou. Preto sme sa rozhodli, že to skúsime aj u vás.

4. Aká je Vaša obľubená trať, alebo kde Vám to behá najlepšie?

Najlepšia je predsa naša domáca. 😁 A v RHLS ešte nemáme vyskúšané všetky trate. Určite však spomenieme parádnu a rýchlu trať v Belej.

5. Plány a ciele v sezóne 2023?

Plánovať je od slova „plano“😅, takže úplné plány nemáme. Chceme sa však baviť hasičským športom a zlepšovať sa. Takisto je naším cieľom úspešne zorganizovať naše sútaže, na ktoré vás srdečne pozývame.

6. Aký je Váš rekord?  a vzor na SK a CZ?

Náš rekord je momentálne na C38 14:44 a na C42 14:72. Ešte pred dvoma rokmi sme sa veľmi tešili z 15stkového času. Minulý rok keď sme dali prvú 14stku, vyskakovali sme od radosti a začali sme sa snažiť o nízku 14stku. Teraz sa podarilo aj to! Tešíme sa na to, čo si pre nás sv. Florián ešte pripraví. Nechajme sa prekvapiť. Vzorom sú jednoznačne SDH Nevcehle, oni o nás pravdepodobne ani nevedia. Ale pre nás sú to neskutoční borci, ktorí idú na pohodu a darí im všade, kam prídu. Snáď sa nám niekedy podarí pomerať si sily aj proti ním.

7. Ako často trénujete?

Od roku 2019 sa u nás v Žipove pravidelne trénuje, väčšinou raz týždenne. Máme také pravidlo, že v piatky a pondelky netrénujeme, ale aj to sme už párkrát porušili.

Nakoniec chceme poďakovať RHLS za možnosť predstaviť sa. Tešíme sa, že sme s vami a tiež sa tešíme na ďalšie sútaže a nové priateľstvá. Budeme veľmi radi, keď sa pri nás kedykoľvek, ktokoľvek zastavíte. Radi s každým pokecáme a poradíme, ak budeme vedieť. Pekný deň, čaute. 🙂

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.