3.kolo RHLS 2023 – Ľubica

V nedeľu dňa 17.6.2023 v rámci dvoj-kola sa v Ľubici konalo 3.kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš so začiatkom o 12:00 hodine.

Príjemne slnečné počasie, občasný jemný vetrík a kvalitne pripravená trať sprevádzali toto kolo až do úplného konca a tak súťažiace družstvá mohli po príhovore predsedu RHLS Lukáša Soľára a starostu obce Ľubica Ing. Jána Kapolku, vybehnúť na trať. Po sobotňajších pretekoch v Huncovciach, kolovala v krvi súťažiacich bojovná nálada a všetci chceli dosiahnuť čo najlepší čas do ligy a získať tak čo najviac bodov.

Víťazmi kola v kategórii mužov sa stali Bijacovce s časom 14,25, ktorí si odniesli aj cenu pre najlepšieho prudára s vynikajúcim časom 13,70. Druhé miesto obsadili muži Žipov s časom 14,44 a na treťom mieste skončili hasiči Liptovská Teplá, ktorí si zapísali čas 14,49. Tieto tesné časy len dokazujú, že trať bola dobre pripravená a liga je v plnom prúde.

V ženskej kategórií to bolo o šestici ženských tímov. Na prvom mieste s časom 16,65 z druhého pokusu, skočili dievčatá z Liptovskej Teplej, za nimi nasledovali ženy z Bijacoviec, ktoré si zapísali čas 17,46 a na treťom mieste sa umiestnili baby z Odorína, ktorým sa podarilo dosiahnuť opäť osemnástkový čas, presnejšie 18,07. O najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii sa postarali dievčatá z Liptovskej Teplej, ktoré si na ľavom prúde zapísali čas 16,53.

Po fantastických výkonoch a bojovnej nálade prišlo na rad ocenenie víťazných družstiev, ktorým srdečne blahoželáme.

Chcem sa ešte poďakovať organizátorom za perfektne pripravené 3.kolo, rozhodcom za plynulý a hladký priebeh, súťažiacim za ich bojovný výkon, a divákom za fantastické povzbudzovanie. Verím, že sa v Ľubici o rok uvidíme aj v budúcom súťažnom ročníku RHLS.

                                                                                                                                 Daniel Gnebus

                                                                                                                                 Veliteľ DHZ Ľubica

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.