1.kolo RHLS 2023 – Sp.Belá

Dňa 17.06 sa začal písať 13. ročník Regionálnej hasičskej ligy Spiš. Začiatok kola posunutý na 14:00, nezvyčajný čas začiatku kola, no tímom to na nálade a výkonoch neubralo. Aj keď predpoveď počasia nám hrozilo miernymi prehánkami, ustali sme to. Príjemne slnečné počasie, občasný jemný vetrík a kvalitne pripravená trať, podmienky boli ideálne a tak sme mohli začať. Súťaž otvorili príhovormi predseda Prešovského samosprávneho kraja Štefan Bieľak a podpredseda ligy Štefan Čupka.

Keďže toto bolo prvé úvodné kolo, všetci bojovali o čo najlepší vstup do ligy a zisk čo najviac bodov. Víťazmi kola sa stal Žipov (Biely balet) s časom 14,44. Druhé miesto si odniesli muži z Bijacoviec s časom 14,84 ktorí si odniesli aj cenu pre najlepšieho prudára (14,04) a na treťom mieste skončili hasiči z Bystrej, ktorí si zapísali čas 15,16. Prvú päticu uzavreli muži zo Spišskej Novej Vsi a ich čas 15,26. Za nimi s časom len o 13 stotín zaostali mladé pušky z Ďačova, 15,39.

V ženskej kategórií to bolo o pätici ženských tímov. Na prvom mieste s časom 17,40 skočili dievčatá ,z Liptovskej Teplej, za nimi nasledovali ženy zo Spišskej Novej Vsi, ktoré si zapísali čas 17,82 a na treťom mieste sa umiestnili baby z Odorína, ktorým sa podarilo dosiahnuť opäť osemnástkový čas, presnejšie 18,51. Na štvrtom mieste skončili víťazky minulého ročníka ženičky z Bijacoviec s časom 20,34. Piate miesto si z prvého kola odniesli hasičky zo Spišského Hrušova a zapísali si čas 29,20. O najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii sa postarali dievčatá z Liptovskej Teplej, ktoré si na ľavom prúde zapísali čas 16,13.

Na záver by sme sa chceli poďakovať divákom, súťažiacim, komentátorovi a všetkým Vám bez ktorých by to nemalo význam. Veríme že sa Vám u nás páčilo a o rok sa vidíme znova.

S pozdravom DHZ Spišská Belá.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.