5.kolo RHLS 2022 – Huncovce

Prvý júlový víkend bol v rámci RHLS poriadne nabitý. Najprv sme sa stretli v sobotu v Odoríne, a následne pokračovali v nedeľu v Huncovciach. 5. kolo RHLS neodštartovalo úplne ideálne, avšak približne 15 minútové zdržanie najmä vďaka skvelému počasiu súťaž nijako neovplyvnilo.

Po počiatočných problémoch už súťaž prebiehala plynulo. Tvrdá trať a pekné počasie predpovedali rýchle časy, čo sa nakoniec úplne nepotrvdilo. V rámci mužskej kategórie aj ženskej kategórie sme videli množstvo zaváhaní, prestrekov a neplatných pokusov.

V rámci ženskej kategórie sa najviac spomedzi 6 družstiev darilo Bijacovciam, ktoré aj vždy na jednom terči útočily na rekord trate. Ten sa im zlomiť nepodarilo avšak domov si odniesli zaslúžených 10 bodov. Druhé skončili ženy z Liptovskej Teplej a z premiérového pódia sa v tejto sezóne tešil Odorín.

V mužskej kategórii to najmä v druhom kole vyzeralo na veľký boj o víťazstvo no nakoniec z toho bolo len veľa neplatných pokusov. Tímy pri snahe ísť na hranu často chybovali a tak svoje útoky nedokončili. Z víťazstva sa tak tešili muži zo Štôle, ktorý potvrdili vynikajúcu formu v tomto ročníku ligy a pripísali si tak už svoje tretie tohtoročné víťazstvo. Zároveň časom 14,57 zlomili rekord trate. Na stupňoch víťazov ich doplnili muži z Ekospolu a Bystrej.

                Na záver ďakujeme všetkým zúčatneným, že ste ku nám opäť zavítali a tešíme sa na Vás zase o rok.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.