Rozhovor s Imrichom Kaletom

1. Tento rok beháš v tíme Spišská Nová Ves košík, čo Vás viedlo k zmene zo spoja savíc, na ktorom si bol stálicou.

Nakoľko kráľovská disciplína hasičský útok nieje pretek jednotlivca ale kolektívny šport, tak sa naň musíme aj tak pozerať. Zmeny v tíme a aj na pozíciách boli preto lebo to výrazne pomohlo celému tímu a nepozeral som sa len na seba čo chcem bežať, pretože som v tom tak povediac doma. Sme ako jedna reťaz a práca na najslabších bodoch reťaze nás posúva v pred. Preto sa občas musíme vzdať toho čo robíme.

2. Veľmi radi vidíme, že v lige behajú aj Vaše ženičky. Bolo ťažké vyskladať a natrénovať baby aby sa vyrovnali konkurencii?

Pravdu povediac prvú zostavu sme mali asi za 30 minút a podotýkam, že nie v krčme pri pive ale s triezvou hlavou. No ako to už býva zvykom tak sa nám zostava žien stále menila a aj mení. Baby začali trénovať už na jeseň, niektoré absolvovali aj zimnú prípravu a na jar sme už znovu bežali. Nič nieje ľahké ak to chcete robiť poriadne, no strávený čas s nimi určite stojí za to lebo sú viac než len konkurencie schopné. Tak ako každý, tak aj oni potrebujú vychytať nejaké tie muchy, vybehať sa na súťažiach a veľa veľa trénovať. Sú dobrou partiou a vzperou pre celú našu DHZ a preto som na nich patrične hrdý 😘 .

3. Tvoja obľúbená súťaž, trať ?

Tak toto je veľmi zákerné položená otázka 😆😆 . Mám viacero obľúbených súťaží. Veľmi dobre sa mi beží v Hronseku kde bude aj finále. Je to síce od ruky, ale čo už. Bolo by asi náročné presťahovať celú obec na Spiš či ? 😀 V RHLS sú celkovo dobre postavené trate čiže nemám problém bežať na ktorejkoľvek súťaži. Taktiež sa mi dobre beží vo Sveržove, Bijacovciach. Mám rad tvrdé nábehy, ktoré posúvaju ligu dopredu. Bol by som rád keby sa ďalej budovali, nech liga časom prejde len na tvrdé nábehy.

4. Máš nejaký pamätný súťažný pokus, na ktorý rád spomínaš a ktorý bol v niečom výnimočný?

Osobne veľmi rád spomínam na časy, keď som behával ešte za Spišský Štvrtok. Ako si veľa ľudí všimlo, tak mali vo zvyku štartovať z posledného miesta na štartovke. A keď sa nám vydarilo, tak sme tak povediac vytreli nie raz kocúra všetkým ako posledný tým na štartovke. Rovnako sa mi rátalo aj víťazstvo v kategorii 1.5 cm3. Tiež to vo mne čosi zanechalo. Začiatok sezóny a prvá súťaž našich ženiciek zo SNV keď vyhrali v Hronci. Tak tá radosť je určite tiež hlboko zapísaná v mojom srdiečku ☺️.

5. Vaše ciele v sezóne 2022?

Na kolo už bežím nejaký ten piatok, tak aj naše ciele smerujú do top 3 ako v mužskej, tak aj v ženskej kategórii. Dúfam že sa nám ešte podarí zvrátiť trend nie veľmi vydarených pokusov hlavne v mužskej kategórii. Viem, že na to máme a preto ešte dvihneme hodenú rukavicu od tímov, ktoré sú pred nami 😎

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.