Rozhovor s Teodorom Šatalom

Vyspovedali sme zástupcu tímu DHZ Spišská Belá, ktorý nám zodpovedal aj na Vaše otázky.

1. Koľko rokov beháte spolu?

Spolu beháme už 3 roky, náš tím prešiel veľa zmenami, no najviac chalanov sa nám vystriedalo na rozdeľovači. No a aké by to bolo keby ani tento rok nemusíme riešiť zmenu na rozdeľovači? Nezvyčajne 😀 , Peťo nám odišiel na polku sezóny do zahraničia za prácou, tak sme hľadali vhodnú alternatívu. Oliver nám do skladby tímu zapadol ako puzzle a hneď na svojej prvej súťaží okúsil pocit výhry ligového kola RHLS.

2. Na vaších súťažných pokusoch je vidieť progres. Koľko tréningov pred sezónou a aká dlhá príprava je za tým?

Tak po minuloročnej skrátenej sezóne, sme si sadli partia, zhodnotili sezónu a taktiež sa dohodli na ďalšom fungovaní a cieľoch budúcej sezóny. Nejaký ten mesiac sa oddychovalo, no na jar začal ustupovať Covid, tak sa začalo pravidelne trénovať v telocvični. Stretávali sme sa zákonite v nedeľu. Môžme prezradiť že najmenej tréningov absolvoval náš spojár Teo, ktorý keď nepiekol pizzu v práci, tak sa flákal po všelijakých výletoch. Postupne ako sa začalo otepľovať, tak sme začali trénovať a behať na vodu už v areáli v Strážkach. Pravidelné tréningy na ktorých sme sa stretávali sa nám ukázali na prvom kole, kde sme ale aj využili zaváhania mnohých favoritov.

3. Kto z Vás najviac mešká?

Ak sa chystáme na nejaké kolo, môžme povedať že sme všetci dochvíľni, pretože všetci netrpezlivo čakáme na súťaž. Ale keď sa jedná o tréning, tak to už nieje rovnaké. Najčastejšie nám ale mešká náš ľavý prúdar Bystrík, vždy má ale na to objektívny dôvod :DD

4. Kto je najzodpovednejší?

Ako tím môžme byť vďačný nášmu košíkarovi Dávidovi, ktorý je určite najzodpovednejším členom. Potom sme my ostantní, všetci rovnako zodpovední.

5. Váš cieľ v RHLS pre sezónu 2022?

Našim ceľom je každú súťaž prekonávať svoje vlastné hranice a tým posúvať svoje výkony na trati smerom dopredu. A hlavne aby neprišlo žiadne zranenie a sezóna mohla prebehnúť v zdraví a dobrej atmosfére.

6. Čo by ste odkázali mladým tímom, ktoré váhaju či sa pridať k nám do RHLS?

Liga prináša množstvo super ľudí, nové priateľstvá. Nech tak určite urobia, aby nebehali iba pohárovky, ale aby sa s radosťou pridali do RHLS rodiny. Liga taktiež ponúka zaujímavé ale hlavne kvalitné súťaže, kde je šíroká konkurencia mužských či ženských tímov.

7. Máte na súťažných tratiach nejakého favorita v mužskej a ženskej kategórii?

Tak v ženskej kategórií sú naše favoritky dorky z Liptovskej Teplej, ktoré ukazujú že ten hasičský šport vedia robiť a sú určite prijemným prekvapením. V mužskej kategórií máme taktiež favorita, sú nimi kto iní ako borci zo Štôly, ktorí predvádzajú nádherné požiarné útoky. Ak im útok vyjde tak ako má, tak je to krásna reklama na hasičsky šport.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.