6.kolo RHLS 2021 – Bijacovce

Koniec augusta a už tradične Hasičský deň v Bijacovciach. Inak tomu nebolo ani tento rok. Na programe FINÁLE RHLS a veľká NOČNÁ súťaž obohatená koncertom skupiny DESMOD a Robo Šimko.

V ženskej kategórii bol víťaz známy a tak domáce ženičky mohli oslavovať už od 5.kola. V mužskej kategórii to bolo len pravdepodobné, že ak Bystrá nezaváha, tak štandardným pokusom ligu vyhrá. Viac sledovaný bol ale boj o 2. a 3. priečku, kde bolo adeptov viac – Bijacovce, Štôla, Ekospol.

Trať bola pripravená opäť vynikajúco a tvrdý terén tejto trate z kopčeka spolu s asfaltovým nábehom predpovedal nízke časy v oboch kategóriách.

Ako prvý tím sa na štart postavili domáci borci a už tretí rok po sebe aj týmto prvým pokusom kolo vyhrali – 14,24 (LP-13.85). Nezávahali ani borci z obce Štôla, ktorí po slabšom začiatku sezóny makali a časom 14.50 obsadili 2.miesto na finálovom kole. Bystrá v prvom pokuse vyská 16tka ale v druhom pokuse chalani napravili a čas 14,60 stačil na 3.miesto a celkové víťaztsvo v lige.

Nedarilo sa chalanom z Ekospolu, ktorí po vynikajúcich výsledkoch z prvých kôl neudržali bedňu v celkovom hodnotení RHLS 2021.

V ženskej kategórii sa najlepšie darilo domácim hasičkám, ktoré s časom 17.25 (PP-16.91) vyhrali aj posledné 6.kolo a s plným počtom bodov vyhrali sezoónu 2021. Na druhom mieste skončili dorky z Liptovskej Teplej s časom 19.06 a na treťom mieste Odorín s časom 19.51

V celkovom hodnotení RHLS obsadili druhú priečku baby z Hranovnice a na tretej skončili Liptovské “lane” z Kokavy 😀

Po súťažných pokusoch nasledovali ALL STARS výbery, kde to dopadlo nasledovne:

Výber žien – 16.93 (PP-16.29)
Výber mužov B – NP
Výber mužov A – NP

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.