3.kolo RHLS 2021 – Hronsek

V sobotu 31.7.2021 sa po ročnej prestávke znova Regionálna hasičská liga Spiš presunula na stredné Slovenko. Konkrétne do malebného Hronseku. Tento rok to bolo kolo s poradovým číslom 3. Zároveň to bol aj jubilejný 10.ročník súťaže o pohár starostu obce.

Kvalitne pripravená trať s tvrdým nábehom a pekné počasie, predpovedali pekné útoky. Na štart sa postavilo spolu 27 tímov z čoho bolo 19 mužských a 8 ženských. Po úvodných slovách od pána starostu, veliteľa-predsedu DHZ Hronsek, predstaviteľov UZO DPO BB a ligy sa začalo súťažiť.

Súťaž odštartovali domáci borci z Hronseku, časomieru zastavili v čase ĽP-15,24 (PP-14.36), stačilo to však na solídne piate miesto. Súťaž následne pokračovala vo svižnom tempe. Svižné boli aj útoky. Postupne sa na štarte vystriedali všetky tými. Hranicu 15 sekúnd prekonali v prvom pokuse len tri tými. Spišská Nová Ves s časom ĽP-14,65 (PP-14,32) napokon ovládla celú súťaž. O vlások za nimi sa umiestnila Bystrá keď s časom ĽP-14,66 (PP-14,45), zaostala za víťazom iba o 1 stotinu sekundy. Posledným tímom ktorý v prvom pokuse pokoril hranicu 15 sekúnd bola Štola s časom PP-14,90(ĽP-14,64). V druhom pokuse sa ešte podarilo Štolu vytlačiť z pódiového umiestnenia chalanom z Ekospolu keď sa obaja prúdari trafili v rovnakom čase za 14,71 a skompletizovali tak prvú trojku v mužskej kategórií. Najrýchlejší zostrek putoval za čas 14,06 na pravý prúd do Bijacoviec.

Ženskú kategóriu suverénne ovládli baby z Bijacoviec  s časom PP-17,32 (ĽP-17,22). Za čas z prvého pokusu 16,10 brali aj ocenenie pre najrýchlejšiu prúdarku súťaže. Na druhom mieste sa umiestnila Liptovká Kokava s časom PP-19,65 (ĽP-19,56). Pódiovú trojicu uzavreli neligové baby zo Strelník, keď zastavili časomieru na čase ĽP-21.11(PP-20,36).

Hlavným rozhodcom celej súťaže bol Pavol Dlhý. Komentovania sa zhostilo duo Maťo Alberty a Maťo Stromko. Dovolím si spomenúť aj náš malý úspech, keď si neoficiálnu cenu za najhlasnejšieho a najľubozvučnejšieho štartéra odniesol náš Janči Jakuš 😀 .

Počas celého športového dňa bol pripravený aj sprievodný program, ktorý pokračoval aj po skončení súťaže. V mene celého organizačného tímu sa chceme poďakovať jednak všetkým sponzorom ktorý nám umožnili zlepšiť kvalitu súťaže. Vďaka ale patrí aj všetkým zúčastneným tímom a fanúšikom. Dúfame že sa Vám u nás páčilo a znova o rok sa uvidíme v Hronseku. Gratulácia putuje všetkým víťazom.

Týmto pádom sa liga preklenula do svojej druhej polovice. Už ďalší víkend (7.8-8.8) sa liga znova presunie na Spiš, kde nás čaká dvojkolo v Spiškej Belej (resp. Spiškej Starej Vsi). Vidíme sa 🙂

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.