3.kolo RHLS 2020 – Sp.Stará Ves

Dňa 18.7. sa konalo v poradí už 3. kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš za rok 2020, ktorého organizátorom bolo MHZ Spišská Stará Ves v spolupráci s mestom Spišská Stará Ves.

Podľa počasia v predchádzajúci deň súťaže to vyzeralo dosť zle, keďže skoro stále pršalo a tak bola trať dosť premočená. No aj napriek tomu sa podarilo pripraviť kvalitnú trať, ktorá dúfam vyhovovala všetkým družstvám a aj výboru RHLS. Na tomto mieste patrí veľká vďaka aj členom DHZ Spišská Belá, DHZ Bijacovce a DHZ Ekospol ktorý veľkou mierou prispeli k príprave trate. Poďme sa pozrieť na množstvo súťažných družstiev. Tohto kola sa zúčastnilo spolu 30 družstiev z toho bolo 9 ženských a 21 mužských.

V prvých pokusoch sme mohli vidieť až 13 neplatných pokusov. Najlepší z prvých pokusov boli muži Bijacovce, ktorý časom 14,54s ukázal že aj na tejto náročnej trati sa dá dať kvalitný čas. U žien po prvom kole viedli Žabkové ženičky, ktoré viedli s časom 18,54 aj vďaka tomu že ostatné ženské družstvá mali v prvom pokuse NP. V druhých pokusoch sa taktiež nepodarilo všetkým družstvám svoje pokusy úspešne dokončiť. Neplatných pokusov v druhom kole bolo 11. V mužskej kategórii sa na prvom mieste zmena neudiala, na druhom mieste skočili muži zo Spišskej Novej Vsi s časom 15,00s a na treťom mieste skončili muži zo Spišského Štvrtku s časom 15,0.

U žien na prvom mieste skončili Žabkové ženičky s časom 18,34s, na druhom mieste skočili ženy Liptovská Kokava s časom 19,84 a na treťom mieste skončili ženy Ľubica I. s časom 19,91.
Chceme sa poďakovať komentátorovi Martinovi Stromkovi, fotografovi Bohušovi Dzugasovi a kameramanom Shagymu a Tomášovi Potaneckému.

Víťazom gratulujeme, ostatným prajem veľa úspechov a snáď sa uvidíme na budúci rok znova na kole v Spišskej Starej Vsi

MHZ Spišská Stará Ves

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.