10.kolo RHLS 2019 – Sp.Bela

Prvý septemborvý víkend patril tento rok finálovému kolu RHLS pre sezónu 2019, ktoré hostili borci zo Spišsskej Belej.

Po minuloročnom kole na trati hasičského areálu v Spišskej Belej, sme sa všetci tešili na opäť rýchlu trať. Počasie držalo aj keď hlásili celodenné prehánky.

V prvých pokusoch sme mohli vidieť pekné časy borcov z Bijacoviec, ktorí boli už pred finále istými majstrami RHLS v aktuálnej sezóne a svoj pokus dokončili v čase 13,88. Druhá 13tka padla pri pokuse mužov Sp.Štvrtku. V ženskej kategórii zabehli ženy zo Spišského Štvrtku taktiež krásny čas, kedy sa časomiera zastavila na hodnote 16,72.

Do druhých pokusov sa šlo viacmenej buď alebo. Muži zo Žakoviec si svoj čas vylepšili na hodnotu 14,75 , no tento čas stačil na konečné 6.miesto. Mohli sme vidieť pekné pokusy borcov z Bystrej (14,03) a Revúčky(14,34) a taktiež mužov z obce Štôla, ktorí svoj pokus dokončili v čase 14,21. Muži z Bijacoviec potvrdili svoju formu keď druhým pokusom vylepšili rekord ligy z predchadzajúceho týždňa s časom 13,49.

V ženskej kategórii sa nepodarilo ženám z Bijacoviec obehnúť Sp.Štvrtok a tak s časom 17,14 skončili na 2.mieste pred Spišskou Sobotou (17,18).

Po odbehnutí súťažných pokusov nasledovala exibícia v podaní all stars výberov žien, mužov B tímu a A tímu a taktiež výberu zloženého z výboru, rozhodcov, komentátora a štartéra ligy.

Nasledovalo vyhodnotenie daného kola a taktiež celej ligy, kde si každý tím vopred vybral cenu, ktorú potrebuje.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.