9.kolo RHLS 2019 – Bijacovce

31. August dátum pre školákov koniec vyspávania nič nerobenia no pre RHLS znamenie že sa liga po roku zase vracia na trať v Bijacovciach.
Konkrétne 9 kolo odštartovalo už klasicky hymnami Českej a Slovenskej republiky, po ktorých nasledovali príhovory predsedu DHZ Bijacovce Ing. Bohuša Dzugasa , starostu obce Bijacovce Mgr. Jána Pivovarníčka a predsedu RHLS Lukáša Soľára. Po otvorení si už taktovku súťaže zobrali pod svoje krídla hlavná rozhodkyňa Denisa Šarišská a komentátori Martin Alberty spoločne s Martinom Stromkom.
Ako tradične aj tento rok nás poctili svojou návštevou naši česky bratia SDH Dolní Lutyne a my si ich účasť neskutočne vážime. Za účasti 27 hasičských teamov 6 ženských a 21 mužských sme mohli súťaž otvoriť.
Kto bol videl naživo, kto nebol pozrie videá. Diali sa veci písali rekordy trate osobáky a taktiež aj ligové rekordy.
V mužskej kategórii sa hneď ako prvý na štart postavili domáci muži Bijacovce a časom 13,53 (13,38ľp) ukázali v akom tóne sa ponesie súťaž. Tento útok priniesol aj prekonanie ligového rekordu ktorý mal doposiaľ hodnotu 13,74 a bol z roku 2012. Všetci súperi vedeli že na prekonanie bude potreba vynaložiť poriadne úsilie. Prvé kolo postavilo na priebežné druhé miesto SDH Dolní Lutyne 14,08s (14,04pp) a tretí Bechcerov 14,40s (14,15pp). Druhom kole sa nám poradie na bedni pomenilo keď sa skvelým výkonom prezentovali DHZ Štôla 13,85 (13,71pp) čo im vynieslo celkové druhé miesto a na tretiu priečku sa zaradili majstri OHL Sabinov DHZ Lúčka za výkon 13,96 (13,87pp). Celkové poradie mužskej kategórie teda bolo prvé miesto Bijacovce druhá Štôla a tretia Lúčka.
Ženská kategória priniesla kopec zážitkov, emócii, slzy šťastia a v neposlednom rade skvelé výkony všetkých zúčastnených.
V prvom kole si najlepšie počínali domáce ženy ktoré si časom 16,84 (16,39ľp) stanovili nový osobák a bol to ich vôbec prvý čas pod 17 sekúnd v histórii. Na priebežné druhé miesto sa zaradili ženy Liptovská Kokava časom 17,36 a neskutočným zostrekom na ľavej strane 15,87. Tretie miesto priebežne patrilo ženám Spišský Štvrtok za čas 17,73 (16,98pp). Po prvom kole keď sme si mysleli že sme videli všetko, sa len začali diať veci. Ako prvé z priebežnej prvej trojky prišli na rad ženy Spišský Štvrtok a zapísali čas 16,85 (16,78pp) čo ich posunulo na druhé miesto za domáce ženy. Ďalšie na rad tak trošku po tichu prišli baby Spišská Sobota no predviedli že tento šport robia skvele a časom 16,46 (16,41ľp) sa dostali v novom ligovom rekorde na prvé miesto priebežného poradia. Hneď po nich prišli na rad domáce ženy ktoré neverili vlastním očiam aký skvelý útok predviedla Spišská Sobota a neostalo im nič iné ako to skúsiť. Poviem Vám že toto som nieže dlho nevidel ale vôbec nevidel aby dva teamy hneď po sebe predviedli takýto výkon . Po útoku v čase 16,36 sa zase prepisoval rekord ligy domácimi ženami a postavil ich späť na prvé miesto. Pripomínam lepší zostrek v tomto útoku na pravej strane mal hodnotu 15,09 čo je medzi ženami neskutočný počin. Liptovská Kokava svoj útok nezlepšila a tak sa zapísala na štvrte miesto hneď pred majsterky OHL Sabinov DHZ Lúčka a šieste ženy Ihľany. Krátka rekapitulácia ženskej kategórie prvé miesto ženy Bijacovce druhé Spišská Sobota a tretie miesto baby Spišský Štvrtok.
Kto si pozorne prečítal vie že to bolo v sobotu domáce double pre ženy aj mužov. Vyhrať je skvelý pocit no vyhrať doma je ešte lepšie. Muži Bijacovce mohli po domácom kole oslavovať zároveň aj titul majstra RHLS.
Všetkým zúčastnením teamom ďakujeme za ich účasť a veríme že budúci rok sa stretneme v takom hojnom počte zase.

Lukáš Soľár

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.