Rozhovor so Stanom Krullom

1. Povedz nám niečo o sebe. Ako dlho už beháš? Behal si aj niečo iné ako rozdeľovač? Resp. skúšal si?

Tak čo o mne ? 😀 …. mám 26 rokov a som čerstvý absolvent Fakulty športu Prešovskej univerzity. Svoje záverečné práce môjho štúdia, či už bakalársku alebo magisterskú, som venoval hasičskému športu. Tento šport som si obľúbil a venujem sa mu už od detstva. Vo svojej kariére medzi mužmi som behal každý post okrem strojníka. Začínal som béčkami prešiel na prúd, cez saciu stranu až na post rozdeľovača kde som už 5 či 6 rok. Tento post ma baví a našiel som sa v ňom

2. V minulej sezóne si sa na domácom finálovom kole zranil. Čo konkrétne to bolo? A ako dlho si sa zotavoval?

Na tento deň nespomínam v najlepšom, ale užil som si ho naplno 😀. Na pohotovosti som sa dozvedel že mám poškodený meniskus, no po magnetickej rezonancii zistili aj natrhnutý predný krížny väz. V októbri som bol operovaný a cez zimu som sa snažil dať dokopy, aby som bol na novú sezónu zdravý a pripravený. Týmto by som sa chcel aj poďakovať Martinovi Stromkovi že za mňa vo finále zaskočil a pomohol nám k druhému miestu v lige.

3. Ako ste sa s tímom pripravovali na sezónu a ake ciele máte?

Naša príprava na sezónu 2019 mala „brutálne grády“ 😀. Počas zimy sme sa zúčastňovali našej prípravy, ktorá bola založená na rozvoji rýchlostných a silových schopností pod vedením kondičného trénera Dávida Mikšu, ktorému patrí tiež veľká vďaka.. No a po takejto príprave sú ciele vysoké. Chceme vyhrávať a chceme byť hore. Budeme robiť všetko preto aby nám to vychádzalo a aj keď nie tak sa prinajhoršom pohádame, to nám vôbec nerobí problém 😀. Hlavné je že sme partia a máme sa radi

4. Ako si spokojný s prvým dvojkolom ktoré máme za sebou?

No ak som videl tabuľku a videl som nás zatiaľ na 3 mieste tak som spokojný 😀 aj keď viem že sme mali naviac. Či už kolo v Bystrej alebo Hronci boli pripravené výborne až na tie lejaky, ktoré prišli (neznášam keď prší na súťaži). No ale čo už stáva sa a domáci to neovplyvnia.

5. Čo ti konkrétne naša liga RHLS dala? A čo by si odkázal DHZ-tkám, ktoré stále váhaju sa pridať?

RHLS mi dala určite nové priateľstvá, za ktoré som vďačný. No a čo by som odkázal DHZ-tkám, ktoré sa váhajú pridať? Jedine to aby sa vykašlali na ligy v ktorých sa behá na pretlakové ventily, ligy kde sa behá v pol metrovej tráve a v blate po členky, ligy na hrubé hadice a ligy kde rozhoduje 14 rozhodcov, ktorý buď majú nejaké promile alebo zaspali dobu a menia pravidla ako sa im zachce. Treba hľadať kvalitu a chuť sa stále zlepšovať. Jednou z nich je aj Regionálna hasičská liga Spiš. Tak sa pridaj.

 

Stankovi prajeme hlavne veľa zdravia a taktiež úspechov v sezóne 2019.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.