1.kolo RHLS 2019 – Bystrá

Regionálna hasičská liga Spiš začala svoju púť už po tretí krát v Bystrej. Súťaž komentátorsky sprevádzala skúsená dvojica komentátorov – Martin “Alby” Alberty a Feri Teplický.

Po úvodných slovách starostu obce Bystrá Mariana Albertyho a predsedu RHLS Lukáša Soľara sa naplno otvorila súťažná sezóna RHLS 2019. Súťaži v úvode prialo slnečné počasie a na zložitejšej trati sa začali boje o body. Nakoľko zima bola v Nízkych Tatrách dlhá a ešte v apríli bol na trati sneh, bol trávnik na niektorých miestach mierne zničený, to však kvalitu súťaže neovplyvnilo.

Vo veľkom očakávaní odštartovali prvé kolo pokusov domáci borci z Bystrej. Útok bol však po chybe na koši a rozdeľovači hodnotený ako neplatný. Prvé kolo útokov bolo veru pre všetky mužské tímy takpovediac smolné, pretože ani jedno neukončilo svoj pokus na úrovni štrnástich sekúnd.

Súťaž v Bystrej nebola štartovacím prvým kolom pre ženskú kategóriu RHLS a tak súťažili len 4 ženské tímy. Najkurióznejším momentom, ktorý sa počas súťaže stal bol určite ten kedy sa pri prvom pokuse žien z obce Ihľany na základni vznietil ich stroj. Išlo o nebezpečnú situáciu, nakoľko sa takýto typ požiaru nemôže hasiť vodou chvíľku trvalo kým sa k hlavnej základni dostal práškový hasiaci prístroj. Naštastie jeden bol venovaný od partnera súťaže ako cena a tak bol prvý “po ruke” a samozrejme bol použitý, čo zachránilo celú situáciu s horiacou mašinou s plnou nádržou.

Druhé kolo pokusov už časom prialo viac a v mužskej kategórii sme videli niekoľko krásnych útokov s výslednými časmi na úrovni 14tiek. V konečnom hodnotení brali 1.miesto Bijacovce s časom 14,30 s. pred druhými Žakovcami s časom 14,78 a tretím Hroncom, ktorý ukončil svoj pokus v čase 14,86.

V ženskej kategórií domivovali takisto Bijacovce, ktorým čas 19,92 zabezpečil prvé miesto pred ostanými družstvami.

Najlepší zostrek mal pravý prudár zo Štôle s hodnotou 14,04 a ľavá prúdarka z Bijacoviec s časom 19,84 s.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.