11.kolo RHLS 2018 – Žakovce

Žakovce – dejisko finálového kola Regionálnej hasičskej ligy Spiš. Na miestom ihrisku sa v obedňajších hodinách strhol BOJ. Boj o putovný pohár starostky obce Žakovce, ale hlavne boj o body do celkového umiestnenia RHLS v ročníku 2018. O prvé tri miesta v mužskej kategórii bojovali chalani zo Štôly, Žakoviec, Bijacoviec a Bystrej. V ženskej kategórii to mali baby zo Spišského Štvrtka vyhraté už pár kôl pred koncom sezóny, no žienkam z Bijacoviec dýchali na krk rozbehnuté ženy zo Spišskej Soboty.

Ako prví sa na štart postavili chalani zo Žakoviec, ktorým prvý pokus nevyšiel a po prestrekoch zaznamenali čas 16,79. V druhom pokuse už so zmenou na rozdeľovači, kvôli zraneniu domáceho chalana počas prvého útoku, si chalani s nožom na krku a bobkami v trenkách uvedomovali, že ich druhý pokus rozhodne o ich umiestnení v lige. Chalani to po načasovanej vode zvládli s časom 14,90. Ďalší z favoritov ligy, chalani z Bystrej, si zapísali v prvom pokuse čas 14,91 po menšom prestreku na ľavej strane. V druhom pokuse si svoj útok nezlepšili, a taktiež po prestreku na ľavej strane zapísali čas 15,03. Chalani sa už len modlili, aby zakopol súper a im bola istá bedňa v celkovom umiestnení ročníka 2018. Prvý pokus 14,55, druhý pokus 14,56, takto odbehli svoje útoky chalani zo Štôly a mohli sa radovať z 3 miesta v súťaži o putovný pohár starostky obce, ale hlavne z titulu majstrov RHLS ročníka 2018. Neplatný pokus v prvom pokuse, nahnal chalanom z Bijacoviec trošku strach, no toto skúsené družstvo to v druhom pokuse rozbehlo na výbornú a zapísali čas 14,45 čo im zabezpečilo 2. miesto v súťaží o putovný pohár starostky obce. Avšak víťazom 11. kola sa stali chalani zo Spišského Štvrtka ktorí, krásnymi zostrekmi zapísali čas 14,36. Začiatok sezóny im veľmi nevyšiel, no záver mali na jedničku.

U žien si krásnu „16“, a to presne 16,69, zabehli ženy zo Spišského Štvrtka, a tak potvrdili svoju dominanciu v lige. Do druhého pokusu nenastúpili. Druhé miesto si zaistili šikovné a zlepšujúce sa babenky zo Spišskej Soboty. Časomiera v ich prvom pokuse zaznamenala 17,84. V ich tesnom závese bolo neligové družstvo žien z Terne s časom 17,86. Ženy z Bijacoviec vo svojom prvom pokuse po menšom zaváhaní na rozdeľovači zaznamenali čas 19,42. V druhom pokuse to vybombovali, no prúdarkám chýbali nejaké tie metre k čiare a po nezostrieknutí zapísali NP.
Takže si to zrekapitulujeme. V mužskej kategórii sa z víťazstva 11. kola radovali muži zo Spišského Štvrtka, druhí skončili muži z Bijacoviec a tretie miesto získala Štôla. V ženskej kategórii víťazstvo brali ženy zo Spišského Štvrtka, druhé skončili ženy Spišská Sobota a tretie boli baby z Terne.
Majstrami ročníka sa stali „staré pušky“ z obce Štôla. Druhé miesto vybojovali „mimoni“ zo Žakoviec. No a tretie miesto patrí „stíhačom“ z Bijacoviec. U žien sa z titulu radovali, už štvrtýkrát po sebe „neporaziteľné“ ženy zo Spišského Štvrtka. Druhá priečka patrila „žeňuchám“ z Bijacoviec. A Tretie skončili „šikovnice“ zo Spišskej Soboty.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.