1.kolo RHLS 2018 – Bystrá

Tretia májová nedeľa bola pre milovníkov hasičského športu veľkým dňom. V Bystrej už po druhý krát odštartoval kolotoč Regionálnej hasičskej ligy Spiš. Všetci starí i noví účastníci ligy sa už zaiste tešili na tento deň. Každý z nás postrehol viacero personálnych zmien či presunov v teamoch ako pri mužoch tak aj pri ženách.
Krásne slnečné počasie. Pripravených dokopy 25 teamov a slušná divácka kulisa. Všetko stíchlo a traťou sa ozvalo: Súťažiaci na miesta pripravte sa !, pozor !, a výstrel ktorý slávnostne otvoril 8.ročník RHLS prvým útokom, ktorým bol ten domáci – útok mužov z Bystrej. Všetko klaplo a časomiera sa zastavila na hodnote 14,98 s. Vysoký štrnástkový čas, ale dobrá východisková pozícia pre domácich po zimnej prestávke a rovnako hodená rukavica pre všetkých ostatných. Nasledovalo viacero veľmi pekne rozbehnutých útokov, no po menších či väčších chybách to bolo buď neslávne NP alebo čas v hodnote, ktorá pre prvé tri miesta nebola možná. V prvom kole okrem domácich mužov padla už len jedna „14-tka“. Konkrétne 14,39 s. – tento čas patril ligovým víťazom ročníka 2017 zo Štôly. V ženskej kategórií to v prvom kole na prvé tri priečky stačilo ženám z Matiašoviec, Spišského Štvrtka a Bystrej.
Počas prestávky si určite každý povedal, čo treba zmeniť, prípadne zlepšiť, aby útok vyšiel na výbornú a bral čo najviac bodov. Domácim to vyšlo a svoj čas upravili na konečných 14,65 s., no na čas Štôly z prvého kola, to už nestačilo nie len im ale nikomu zo zúčastnených družstiev aj napriek tomu, že Štôla vo svojom druhom vystúpení zapísala NP. Treticu najlepších na 1.kole RHLS držalo až do konca Drábsko s časom 15,12 s., no útok Ekospolu, ktorý štartoval pre technické problémy na konci druhého kola ich s časom 14,81 s. zosunul na štvrtú priečku. Prvé tri časy v mužskej kategórií boli teda štrnástkové, a po nich nasledovala približne do 11.miesta séria časov okolo 15 sekúnd.
Veľmi zaujímavé bolo sledovať boj o prvú priečku v ženskej kategórií. Po prvom kole viedli ženy z Matiašoviec , s časom 18,88 s. V druhom pokuse ich však s časom 18,79 s. dočasne zosadili baby zo Spišského Štvrtka. Naozaj dočasne, pretože po krátkej chvíli nasledoval druhý pokus Matiašovských žien, ktoré sa s časom 18,65 s. vrátili na prvú priečku, ktorá bola pre nich konečná. Trojku najlepších žien, doplnili domáce ženy z Bystrej s časom 20,85 s. Konečné poradie ostalo teda nezmenené ako po prvom kole.
Po odovzdaní pohárov a putovných pohárov bolo ešte potrebné vyhodnotiť najlepšie zostreky. V ženskej kategórií to bola Baška Jakubcová zo Spišského Štvrtku na ľavom prúde s časom 17,79 s., no a v tej mužskej ľavý prúd – Braňo Pavelko (Kačiak) z Bystrej v čase 14,25 s.
Sezóna RHLS 2018 bola teda úspešne odštartovaná a všetci sa budeme tešiť na ďalšie kolá regionálky v aktuálnom ročníku.
Verím, že sa Vám u nás páčilo a teším sa na ďalšie ligové stretnutia, kde si okrem iného samozrejme môžeme zaspomínať aj na najznámejší Okresný stavebný podnik. 😀

Napísal
Martin Alberty

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.