Rozhovor s Imrichom Kaletom

Prinášame Vám rozhovor s Imrichom Kaletom, ktorého ste za posledné sezóny mohli vidieť v drese Spišskej Novej Vsi na postoch – kôš, spoj savíc či dokonca na prúde.

1. Ako dlho beháš hasičský šport? A čo ťa priviedlo k tejto záľube?
– Hasičský šport mi priľahol k srdcu už v dedstve. Nakoľko u nás v obci žiaden iný šport nebol tak sme sa všedci venovali len hasične. Priviedla ma k tomu dobrá partia a určite aj to, že môj sused bol dlhoročným predsedom DHZ.

2. Krásna rovinka atletického štadióna v SNV sa stáva už pomaličky stálicou tratí RHLS. Ako by si hodnotil príchod RHLS do metropoly Spiša?
– no jednoznačne to zdvihlo úroveň hasičiny a otvorilo nám to oči v tom, ako a akým smerom sa máme poberať aby sme šli s dobou a neostali stáť na jednom mieste. Pevne verím, že sa k nám pridajú aj ostatné kvalitné tímy z nášho okolia.

3. Z okresu Spišská Nová Ves ste jediný tím, ktorý behá RHLS. Vedel by si nám povedať prečo ostatné tímy stále váhajú pridať sa k rodine RHLS záväzne pre celú sezónu?
– Bude to tým, že ešte nepochopili to, že za kvalitou sa vycestovať oplatí. Sú tu aj tými ktoré zdieľajú názor príliš vysokej konkurencie schopnosti v RHLS a končiť takmer každé kolo na poslednej priečke nieje veľkým lákadlom pre ne.

4. Ktorý útok z tvojej kariéry hodnotíš ako najkrajší, na ktorý rád spomínaš?
– je to jednoznačne útok na finálovom kole RHLS v Bijacovciach 2016 – 2.pokus kde sa nám podarilo zaznamenať náš oficiálne najlepšie zabehnutý útok. Na tento mám najkrajšie spomienky.

5. Pravidelne ťa vidíme aj ako výpomoc lige na poste štartéra, za čo sme ti vďační. Nemôžme zabudnúť na finálové kolo RHLS 2017, kedy ste mali pre nás všetkých prekvapenie, chystáš niečo aj do tejto sezóny a špeciálne na finále?
😀 😀 😀 No to ako to nakoniec dopadlo, tak z toho som bol teda prekvapený aj ja sám a to hlavne na druhý deň, keď som si začal uvedomovať čo všetko som postváral a začal som triezveť 😀 . Nakoľko žijeme len raz a tento život si treba naplno užiť, tak aj sezóna 2018 určite prinesie nejaké prekvapenie 😉 .Len málo kto si uvedomuje, aká je nevdačná úloha štartérov, musia byť na takmer každom kole mimo svoj tím a často sa stáva, že startujeme tím, za ktorým sami mame ísť behať a to bez poriadnej rozcvičky alebo prípravy. Kto si to nevyskúšal nevie .

6. Čo by si odkázal tímom, ktoré stále váhaju či sa do RHLS pridať a jarný snem je o chvíľku tu?
– Za pokus nedáte nič a môžte mi veriť že Vám RHLS môže len a len pomocť k tomu, aby ste sa zlepšovali. Tak neváhajte a pridajte sa do našej rozrastajúcej sa RODINY RHLS.

 

Ďakujeme Imovi za rozhovor a aj za to, čo pre ligu robí. Pevne držíme celému tímu palce, aby takých útokov, aký zabehli na finále RHLS 2016 v Bijacovciach bolo tejto sezóny viac.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.