Rozhovor s Lukášom Pavelkom

Prinášame Vám rozhovor s Lukášom Pavelkom z DHZ Bystrá, ktorého môžeme vidieť na pozícii „košikára“ a ako člena výboru RHLS.

1. Dá sa povedať že ste sa v lige za 2 roky už „udomácnili“ a minulý rok ste patrili k špičke RHLS keďže ste skončili na 5.mieste. Ako by si opísal atmosféru v RHLS?
– Minulý aj predminulý rok sme zakončili sezónu v RHLS s rovnakým počtom bodov 112 a na rovnakom 5. mieste, takže máš pravdu „udomácnili“ sme sa.. 😀 Atmosféra v lige sa nedá hodnotiť inak ako skvelá! Už od začiatku, kedy sme len skúsili ako neligové družstvo behať pár kôl sme zistili, že v lige panuje priateľská atmosféra a doteraz sa to nezmenilo čo ja osobne všade, kde sa ma na RHLS pýtajú hodnotím len kladnými recenziami.

2. Začali ste prípravu pred sezónou 2018? Ak áno, prezradíš nam aj ako?
– Naša príprava zatiaľ nezačala, aj keď pominulé roky sme zvykli o takomto čase začínať aspoň malou kondičnou prípravou behaním vonku a rôznymi kondičnými tréningami. Chalanom pribudli rôzne osobné povinnosti a tak sme sa ešte spoločne ku príprave nedostali. Snáď sa to v najbližšom období zmení a začneme ako to bývalo zvykom.

3. Na jesennom sneme si bol zvolený do funkcie tajomníka vo výbore RHLS. Čakal si to, alebo si bol skôr prekvapený? Vidíš vo svojej pozícii dalšie výzvy v rámci ligy?
– Priznám sa, že som bol veľmi prekvapený a som to nečakal, skôr som bral moju kandidatúru na tento post ako formalitu, aby bolo viac ludí na kandidátke.. 😀 Tým, že som dostal dôveru budem sa snažiť byť pre ligu prínosom a prispieť v rámci možností čo najviac ku napredovaniu RHLS.

4. Aké očakávania máte do sezóny 2018?
– Je ťažké odpovedať na túto otázku, keďže pred začiatkom nikdy nevieme aká bude ďalšia sezóna a či nie už posledná. Určite viem povedať, že sa budeme snažiť o to, aby sme nestratili na kvalite, boli konkurentmi najlepším tímom, sem tam aj prekvapili, prípadne zamiešali karty.

5. Čo by si odkázal tímom, ktoré ešte stále váhaju či sa do ligy prihlásiť?
– Jednoznačne odkazujem že nemajú nad čím váhať a treba skúsiť! Z vlastných skúseností viem povedať, že ľutujem obdobie kedy sme váhali, čakali a nešli do RHLS skôr.

6. Na ktorú súťaž rád spomínaš? A opak, na ktorú súťaž si tažko vieš spomenúť?
– Nemám TOP favorita medzi kolami RHLS, každé bolo niečim iné a na každé sa rád vraciam. Ťažko spomínam len na stratené body na kolách nie na kolá, takže na toto neviem odpovedať.

 

Lukášovi a jeho tímu z Horehronia prajeme veľa síl v príprave na sezónu 2018 a veľa úspechov v novej sezóne.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.