9.kolo RHLS 2017 – N.Ružbachy

9. Kolo RHLS Nižné Ružbachy V nedeľu 27.08.2017 o 12-tej sa konalo predposledné 9 kolo RHLS Nižných Ružbachoch. 7 ročník súťaže o „Putovný pohár Obce Nižné Ružbachy“ Na miestnom futbalovom ihrisku v krásnom prostredí sa stretla absolútna špička hasičského športu.

Do Nižných Ružbách zavítalo aj družstvo mužov z DHZ Poľný Kesov, okres Nitra, ktoré cestovalo dlhých 300 km. Na súťaži sa zúčastnilo 8 ženských a 20 mužských družstiev. Chalani pripravili dobrú a technicky spôsobilú trať tak, aby malo každé družstvo počas celej súťaže rovnaké podmienky.

Organizátor nezabudol ani na divákov, ktorí mali šenku pripravené občerstvenie a chutné jedlá. Pre najmenších divákov bol pripravený nafukovací hrad. Súťaž otvoril starosta Obce Nižné Ružbachy, Mgr. Jozef Abrahamovský spoločne s predsedom DHZ Nižné Ružbachy a Ján Vojčák predseda UzV DPO Stará Ľubovňa. Súťaž začala prvým pokusom domácich hasičov z Ružbach. V mužskej kategórii vyhralo družstvo zo Štôly A časom 14,20.Na druhom mieste skončilo družstvo z Revúčky časom 14,44. Na treťom mieste z časom 14,77 Spišský Štvrtok.

V ženskej kategórii padol rekord žien Spišskeho Štvrtku časom 16,58. Na druhom mieste skončili ženy zo Spišskej Soboty z časom 18,22. Tretie miesto patrilo ženám z Fire Team Stars časom 19,37 Najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii časom 16,06 sek získala Barborka Jakubcová z DHZ Spišský Štvrtok. Najrýchlejší zostrek v mužskej kategórii získal Adam Kilík z DHZ Revúčka, čas 13,95 sek.

Záver hasičskej súťaže bol ešte spestrený súťažou v držaní pivných sudov. Boj medzi 4 chlapmi, víťazom sa stal znovu Matúš Galarovič z DHZ Bijacovce.

Po tejto súťaži došlo k vyhodnoteniu 7. ročníka o Putovný pohár Obce Nižné Ružbachy v rámci 9. kola RHLS. Poháre a ceny odovzdávali so starostom obce aj sponzori tejto akcie, ako aj predseda RHLS a veliteľ domácej DHZ.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.