8.kolo RHLS 2017 – Štôla

Už tradične v tretiu augustovú sobotu sa účastníci Regionálnej hasičskej ligy Spiš presunuli pod končiare Vysokých Tatier do obce Štôla. Na pekne pripravenej trati si postupne v dvoch pokusoch zmeralo sily 21 mužských a 6 ženských hasičských tímov.

Tabuľka po 7. Kole v oboch kategóriách sľubovala dôležité kolo, nakoľko o víťazovi ešte zďaleka nie je ani v jednej kategórii rozhodnuté. Postupne sa na trať dostavali tímy zo stredu tabuľky ale aj tie, ktoré chceli zamiešať karty v boji o ligový titul. Pekný pokus predviedli v prvom kole muži zo Stratenej, ktorí svojím výkonom prekvapili a časom 14.24 hodili rukavicu súperom, s týmto časom sa v 1. Kole nedokázali popasovať ani tabuľkový favoriti, Nižné Ružbachy pekným, vyrovnaným útokom v čase 14.50 sa dostali na druhú priečku, favorit zo Spišského Štvrtku časom 15.02s taktiež nedosiahli na najlepších , no a tím z najlepšou formou z posledných kôl- Revúčka s časom 15.26s určite nebola spokojná. Pekne zabehli domáci hasiči zo Štôlskeho B tímu , v preskladanej zostave časom 14.68s za dostali na priebežnú 3. priečku, do konca 1, kola sa pod hranicu 14sekund a 80 stotín dostali ešte muži z Ekospolu.

Nakoniec štartového poľa sa k slovu dostali aj domáci muži zo Štôlskeho áčka, ktorí dokonale využili znalosť domácej trate a časom 14.17. s sa dostali na čelo preteku po 1. Kole. V kategórii žien najlepšie vyšlo 1. Kolo žienkam zo Spišského Štvrtku- 17.59s, druhé boli ženy zo Spišskej Soboty-18.65s a tretie Bijacovce časom 18.84s. Druhé kolo sľubovalo boj o ligové body, ako aj snahu prekonať domáci tím, ktorí sa po 1. Kole usadil na čele. Pekné pokusy predviedli opäť muži zoStratenej-14.85s, Nižné Ružbachy sa už pod 15 sekundovú hranicu v 2. Kole nedostali, a podobne aj ďalší z favoritov. Polepšili si muži z Revúčky zabehnutím solídneho času 14.76s ako aj Spišský Śtvrtok časom 14.91.s..K času domácich hasičov sa už do konca 2. kola nikto nepriblížil, a tak pred ich 2. pokusom bolo jasné, že víťazstvo opäť po roku pripadne domácim. Snaha pokoriť 14s hranicu od domácich borcov bola reálna, trať sa javila rýchla, avšak to sa nepodarilo, časomiera sa zastavila na čase 14.18s. Dva vyrovnané útoky Štôlskeho A tímu- 1p-14.17s, 2p. 14.18s potvrdili, že víťazstvo na 8. Kole RHLS je v správnych rukách.

V mužskej kategórii sa tak z víťazstva tešila Śtôla A pred Stratenou a mužmi z Nižných Ružbách. V kategórii žien sa už k času Spišského Štvrtku z 1 kola nepriblížil žiadny tím, za zmienku stojí 2 pokus- 17. 60s. Druhé skončili ženy zo Spišskej Soboty zlepšením v druhom kole na 18.22s a tretie Bijacovce časom 18.84 z 1. Kola. Zaujímavé kolo, v ktorom aj v mužskej aj v ženskej kategórii delila oba útoky víťazov iba jedna stotina sekundy, potvrdenie líderskej priečky domáceho tímu zo Štôle, koniec víťaznej série Revúčky a výkon chlapov zo Stratenej, boli asi najvýznamnejšie momenty ktoré treba spomenúť. Liga pokračuje 9. Kolom v Nižných Ružbachoch, a stále pri zaváhaní lídrov je otázka víťaza RHLS pre rok 2017 ešte nejasná….

Spracoval: Mgr. Martin Stromko- veliteľ DHZ Štôla…

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.