7.kolo RHLS 2017 – Ihľany

Tohtoročný kolotoč RHLS sa prehupol do druhej polovice kôl, kedy nastal ťažký víkend dvojkola. V sobotu sme sa stretli v Spišskej Starej Vsi a v nedeľu 13.8. nás privítali na svojej súťaži hasiči z Ihľan, ktorí organizovali jedno z kôl RHLS po prvýkrát. Bola to pre nich veľká výzva, s ktorou sa viac-menej úspešne popasovali a netrpezlivo očakávali reakcie zúčastnených družstiev.

Reakcie boli až na malé nedostatky a pripomienky kladné, čo organizátorov potešilo. O 12 hodine privítal na miestnom ihrisku 29 zúčastnených hasičských družstiev starosta obce Ján Turek. Po nástupe a krátkom príhovore sa všetka pozornosť sústredila na základňu, kde sa už na svoj prvý pokus pripravovali domáci muži. Vyčerpanie z predchádzajúcej súťaže a následných príprav na domácu súťaž sa odzrkadlili na ich výkone a výslednom čase 18, 01s.

Pripravená trať, ktorá spĺňala podmienky RHLS však nedávala predpoklad na rekordné časy, avšak mali sme možnosť vidieť aj pár „štrnástok“ v podaní družstiev z Bystrej 14,59s , Spišského Štvrtku 14,6 s , Štôly 14,76s, Revúčky 14,62s a Ekospolu 14,88s. Najviac sklamaní odchádzali muži z Bijacoviec, ktorí si z Ihľan odniesli dvakrát NP. Po prvom kole viedla Bystrá a v jej tesnom závese sa držala Štôla A. Nakoľko sa nikomu nepodarilo chalanov z Bystrej prekonať, tak im nakoniec patrilo prvé miesto s výsledným časom 14,59s, na druhom mieste sa umiestnila Revúčka s časom 14,62s a tretie miesto si odniesli chalani zo Spišského Štvrtku s časom 14,64 s. V ženskej kategórii si svoje sily zmeralo 7 družstiev.

Po prvom odbehnutom pokuse viedli ženy z FireTeam STARS. Veľkým sklamaním pre domáce ženy bolo NP v prvom pokuse, čo ich ale nakoplo a v druhom pokuse s výsledným časom 19,14 sa vyšplhali na prvú priečku. Šťastie sa na nich však usmievalo len dočasne. Ich sen vyhrať domácu súťaž rozplynuli v úplnom závere ženy z Ekospolu, ktoré dosiahli víťazný čas 18,08s, čo domáce ženy posunulo na druhú priečku. Tretie miesto uzavreli ženy z FireTeam STARS s výsledným časom 19,53s.

Cenu za najrýchlejšieho prúdara v kategórii mužov si odniesol Ľ.P. z Bystrej s časom 14,01s a najrýchlejšou prúdarkou sa opäť stala Ľ.P. zo Spišského Štvrtku.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.