Rozhovor s Martinom Albertym

Vyspovedali sme člena tímu z Bystrej- Martina Albertyho, ktorá bude hostiteľom prvého kola RHLS 2017.
1. DHZ Bystrá je známa ako kvalitné hasičské družstvo. Na každé kolo RHLS dochádzate dosť kilometrov. Kedy ste sa do ligy zapojili a čo bolo hlavným dôvodom?
MARTIN – Áno, je pravda že precestujeme veľké množstvo kilometrov, ale za kvalitou sa vycestovať oplatí – to je určite hlavný dôvod, pre ktorý sme sa rozhodli pre RHLS. Kvalitné družstvá, veľká konkurencia, skvele pripravené súťaže, a hlavne rodinný duch a skvele vzťahy, ktoré v lige panujú – to asi hovorí za všetko. Čo sa týka vstupu do ligy, ako neligové družstvo sme sa zúčastnili niektorých kôl už v sezóne 2015 a liga nás veľmi pozitívne oslovila, a preto sme sa v sezóne 2016 stali už právoplatným členom rodiny RHLS a nieje tomu inak ani tento rok.
2. Svoju súťaž ste organizovali každý rok, no tento rok bude prvý krát zaradená do kalendára RHLS. Pripravujete sa nejak extra na túto akciu? Keďže RHLS príde prvý krát na Horehronie.
MARTIN – V prvom rade je nám veľkou cťou, že tohtoročná sezóna RHLS bude zahájená práve u nás v Bystrej, na strednom Slovensku. Takou hlavnou zmenou pre nás je určite to, že naša súťaž bývala vždy na konci sezóny, v septembri, tak si po rokoch vyskúšame prípravu hneď v úvode sezóny. Samozrejme, táto akcia je extra už sama o sebe a to tým, že v podstate väčšina družstiev je z východného Slovenska, či Zamaguria a sily si budú merať práve na Horehroní. Každý rok sa snažíme pripraviť kvalitnú súťaž, aby sme sa nemuseli za nič hanbiť a aby boli všetci účastníci i návštevníci spokojní. Nebude to inak ani tento rok, aj keď svojim spôsobom to bude mať väčší nádych zodpovednosti a citu pre detail, keďže ide o 1. kolo RHLS, ktoré bude historicky prvý krát v tomto Nízkotatranskom kraji. Budú určite aj nejaké prekvapenia, ale tie sa odkryjú až tesne pred súťažou.Hlavným faktorom, ktorý však nie je v našich rukách je počasie, takže pevne verím, že nás nesklame a bude priaznivé 🙂
3. Pozmenili ste nejak členov súťažného družstva oproti minulej sezóne?
MARTIN – Čo sa týka členov do aktuálnej sezóny nemáme nejaké výrazné zmeny. Menili sme skôr „za prevádzky“ v minulej sezóne, keď si na 3. kole v Spišskej Starej Vsi náš B-čkar Mišo zlomil prst, išiel som na tento post ja a na miesto pravého prúdu prišiel Jožko, čo bola veľmi pozitívna zmena, nakoľko musím priznať, že som sa na tom prúde trápil a mnohokrát nás to pripravovalo o cenné body a umiestnenie. Takže čo sa týka súťažného družstva budeme behať v takom zložení, v akom sme v podstate dobehali minulý ročník: Vzadu Lukáš, Maťo, na stroji Peťo, na rozdeľovači Miňo, ja na B-spoji, a Braňo s Jožkom na prúdoch.
4. Vaše ciele do sezóny RHLS 2017?
MARTIN – Ciele na aktuálnu sezónu ? Určite, sú asi také ako má väčšina družstiev. Nazbierať čo najviac bodov, pódiových umiestnení, ktoré by nás mohli posunúť na Slovenský superpohár, ktorý nám v minulej sezóne ušiel naozaj o krôčik, a hlavne aby neprišlo žiadne zranenie a sezóna prebehla v pokoji a dobrej atmosfére.
5. Obľubená súťaž alebo trať v RHLS ?
MARTIN – Priznám sa, že toto je dosť ťažká otázka, keďže tých obľúbených súťaží v RHLS je viac. Asi najlepšie spomienky máme z minuloročného finále RHLS v Bijacovciach, kde bola naozaj skvelá trať aj atmosféra, rovnako dobré spomienky sú aj z dvojkola v Spišskej Starej Vsi. V podstate každé jedno kolo RHLS je pre nás obľúbené, pretože ako som spomínal, trate sú pripravené na dobrej úrovni a vzťahy v lige sú naozaj ako v rodine. Takže najbližšie sa vidíme na rodinnom stretnutí 27.05.2017 u nás :D. Už teraz sa na Vás tešíme.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.