8.kolo RHLS 2016 – Štôla

V sobotu 20.8.2016 sa obec Štôla stala opäť po roku miestom, kde sa stretli špičkové hasičské teamy z veľkej časti Slovenska, aby si zmerali sily v požiarnom športe.

Začali sme o 12:00h. 8. Kolom Regionálnej hasičskej ligy Spiš /RHLS/- do našej obce prišlo o ligové body zabojovať celkovo 26 teamov, 20 v kategórii mužov a 6 v kategórii žien. V pekne pripravenom tréningovom areáli DHZ Štôla sa teda tesne popoludní rozbehli hasičské útoky.

V kategórii mužov nám predviedli výborní prvá pokus muži z Revúčky časom 14.24s, čím prekonali aj dovtedajší rekord tejto trate. Výbornú formu potvrdili aj muži z Nižných Ružbách, ktorým trať v Štôle sedí a dokázali to svojim prvým pokusom s výslednou hodnotou 14.61s. Domáci tím Štôla „A“ taktiež predviedla pekný pokus časom 14.31s. Pod hranicu 15 sekúnd sa v prvých pokusoch dokázali dostať ešte tímom zo Spišského Štvrtku a Ekospolu s časmi tesne pod 15. sekúnd.. Druhé kolo v mužskej kategórii teda sľubovalo tuhý boj. V kategórii žien najlepšie vyšiel prvý pokus ženám z Ihlian /19.95s/ pred Spišským Štvrtok a tímom MIER SNV. Ako som spomínal druhé kolo sľubovalo tuhý boj a to sa aj potvrdilo- čas mužov z Revúčky bol síce na tejto trati fantastický, chalani ho už v druhom pokuse neprekonali / pripísali si neplatný pokus/, čo ich však nemuselo mrzieť, pretože ich prvý pokus bol ozaj vydarený. Z ďalších favoritov svoj pokus nezlepšili ani muži a Nižných Ružbách /15.22s/ ani muži zo Spišského Štvrtku, Žakoviec či čierny kôň sezóny- chalani z obce Bystrá…Čakalo sa teda čo predvedú domáci borci- muži zo Štolskeho „A“ teamu. Tá dali do druhého pokusu ozaj všetko a vyplatilo sa- časomiera sa zastavila na hodnote 14. 20s. a o 4 stotiny zosadili z líderskej priečky mužov z Revučky.

Do konca súťaže už tento čas neatakoval nikto zo zvyšku štartového pola a tak bolo jasne, že víťazstvo v 8. Kole RHLS ostene pod Tatrami. V ženskej kategórii vyšiel druhý pokus pekne ženám zo Spišského Štvrtku časom 17.07s ako aj ženám z tímu Mier SNV /18.59s/ tretiu priečku si udržali ženy z Ihlian zásluhou 1 pokusu. V konečnom hodnotení sa teda v kategórii mužov sa podarilo využiť výhodu domácej trate mužom teamu Štôla „A“- ktorí časom 14.20s zvíťazili pred mužmi z Revúčky- 14.24s a teamom z obce Nižné Ružbachy-14.61s. V kategórii žien si víťazstvo odniesol suverén tejto sezóny- ženy zo Spišského Štvrtku s výsledným časom 17.57s pred teamom MIER Spišská Nová Ves-18.89s a bronzovú priečku obsadili žienky z Ihlian-19.95s.

V peknom teplom a slnečnom počasí prebehlo aj záverečne vyhodnotenie a všetko sa začalo chystať na vrchol hasičského dňa- nočnú súťaž Štôla FIRENIGHT 2016.

Spracoval: Mgr. Martin Stromko- veliteľ DHZ Štôla

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.