7.kolo RHLS 2016 – Reľov

Po siedmich kolách, konané posledné v BB kraji v Revúčke, sa presunulo kolo aj do goralského kúta Zamaguria, a to v obci Reľov. 13. augusta sa konalo 7. kolo v našej obci Reľov, ktoré toto kolo bolo zaradené do programu v rámci Dní obce.

Celkovo sa prihlásilo 29 družstiev. Súťaž sa konala na futbalovom ihrisku na trati, ktorá je známa pre svoj spád tou rýchlejšou traťou. Aj v tomto kole bolo o čo bojovať, a to o putovné poháre starostu obce. Už po samotnom nástupe a privítaní starostom obce, zástupcami ligy, sa mohlo súťažiť.

Ako prví nastúpili na svoj pokus domáci chlapi z Reľova, ktorí napriek striedmej sacej strane a prestreku na ľavom prúde zaznamenali čas 15,87s. Ani v druhom pokuse sa chalanom nepodarilo na domácej trati pokoriť 14 – tkovy čas, keďže svoj pokus odbehli za 15,49s. Ďalšie družstvo ktoré sa predviedlo bol Spišský Štvrtok, ktorý fantastickým časom 13,99 s sa stal lídrom súťaže, keďže hneď na úvod chalani nastavili vysokú latku . Je to pre chalanov hádam najlepší čas v doterajšej sezóne, no svoj pokus už nezlepšili v druhom pokuse po nenaskrutkovanom koši. Chalani z Bijacoviec zaiste chceli atakovať čas predošlého družstva no zaváhanie na sacej strane priniesol družstvu čas 15,89 avšak v druhom pokuse o čosi svoj čas vylepšili, ale čas 14,62 nestačil na pódiové umiestnenie.

Mužské družstvá v krátkosti vystriedali ženy, a to z Mlynček, ktorým sa v prvom pokuse nepodarilo nabrať vodu, čo sa prejavilo na čase 30,56 s, no v druhom kole zaznamenali čas 19,30 s, kdež to na pravom terči svietil čas 18,73 s. Z Mlynček ženy vystriedali ženičky z Mier SNV, ktoré zabehli svoj pokus časom 19,83 s. Dievčence ani svoj druhý pokus nepremenili na víťazný čas. Na to už na základni sme mali ženy zo Spišských Hanušoviec, ktoré chceli ukázať, že dokážu zabehnúť slušný útok no ako v prvom tak i v druhom pokuse baby zaznamenali 19- tkovy čas, ktorý bohužiaľ na pódiové umiestnenie nestačil. Ďalej sa predviedli muži z Nižných Ružbách, ktorý po nezapojení spoja prúdara si v prvom kole zapísali neplatný pokus, no avšak v druhom pokuse po striedmej sacej strane si zapísali čas 14,66 s.

Po mužoch vystriedali na základni družstvo žien zo Spišského Štvrtku, ktorý svojím famóznym výkonom zaznamenali čas 17,40 s, a tak si potvrdili lídersku pozíciu medzi ženskými družstvami, taktiež v druhom kole po excelentnom výbehu si dievčence urobili tzv. osobák, keď sa časomiera zastavila na čase 16,36 no nespojený stredný savicový spoj znamenalo neplatný pokus. Ani mužom z Mier SNV sa nepodarilo dostať pod 14- tkovu hranicu. A už na hlavnej základni sa chystali chalani zo Spišskej Soboty, ktorým po nenaskrutkovanom koši nevyšiel prvý pokus no v druhom kole napravili svoju reputáciu a zapísali si čas 14,98 s. Po nich nastúpili ženy z Bijacoviec, ktorých pokus zaznamenal čas 18,84 s, no v druhom pokuse sa babám čas vylepšiť nepodaril pre nedobeh prúdarky. Aj chalani z Bystrej, od ktorých každý očakával kvalitný čas si po svojom pokuse zapísali 14,61 s avšak ani v druhom kole si renomé nevylepšili pre problémy na sacej strane. Na to už na trať sa pripravilo družstvo zo Žakoviec, ale prestrekom na prúde zaznamenali čas 14,80 s, v druhom pokuse ukázali, že to vedia, no časom 14,61 s sa nepodarilo predbehnúť lídrov zo Spišského Štvrtku. Po Žakovciach nastupili na svoj pokus chlapi Štôla A, ktorí zabehli svoj pokus za čas 14,45s. Ďalšie družstvo na trati bola Revúčka, no ani chalanom sa taktiež nepodarilo pokoriť 13 – tkovy čas, keď svoj pokus zabehli za 14,68 s a v druhom pokuse to bolo za 14,50 s. Ďalej sa predviedli chalani z Ihľan, Spišskej Novej Vsi, Spišskej Starej Vsi, Plešivca Arnutoviec a tiež chalani z Ekospol Recykling Spišská Stará Ves, ktorým sa nepodarilo vtesnať pod hranicu 15- tkového času. Znova po mužov aspoň na okamih vystriedali ženy z Kežmarku, ktoré mali dobre nabehnutý pokus no prestreky na terčov neuspokojili dievčatá z ich výkonom.

Do konca súťaže sa predviedli ešte dva družstvá, a to muži zo Stratenej, ktorí si pripísali tiež čas 14,60 s a chalani zo Štôly B, ktorí po nevydarenom prvom pokuse zaklincovali svoj druhý útok časom 14,32 s. Po skvelých výkonoch a slnečnom dni sme sa dočkali záveru súťaže, kde v mužskej kategórií zvíťazili už spomínaný chalani zo Spišského Štvrtka pred Štôlou B a Štôlou A.

Všetkým boli odovzdané ocenenia a víťazi si odniesli i putovné poháre. V ženskej kategórií zvíťazili už po druhý krát ženy zo Spišského Štvrtka pred žienkami z Bijacoviec a Plešivca. Na úplný záver padlo poďakovanie zo strany organizátora a v neposlednom rade predsedu RHLS Lukáša Soľára.

Naše poďakovanie patrí všetkým zúčastneným družstvám, dúfame, že ako organizátori sme sa v najväčšej miere podieľali a zamerali na spokojnosť diváckeho oka a taktiež súťažiacich.

Spracoval: Ján Bieľak

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.