5.kolo RHLS 2016 – Žakovce

Po 4. Kole v Spiššskej Novej Vsi sa kolotoč RHLS presunul znova pod Tatry do Žakoviec. Tak ako už je zvykom v Žakovciach počasie si urobilo zase po svojom. Minulý rok sme sa v Žakovciach všetci varili, tento rok bola zase brutálna zima a aby ešte toho nebolo dosť tak padla aj nejaká ta kvapka. Ale pozitívom je, že konečne nefúkal protivietor :D.

Nástup sa konal krátko po 12 hodine. Slova sa ujala pani starostka Katarína Krullová, ktorá všetkých uvítala a popriala nech sa každému darí. Po nej dostal slovo predseda RHLS Lukáš Soľár. S Technickými podmienkami súťaže nás oboznámil Marek Krull. Po nástupe sa mohlo začať. Treba na začiatok ešte dodať, že trať v Žakovciach patrí k tým ťažším, trať mierne do kopečka. Chalani sa tento rok posnažili a spevnili celý nábeh zámkovou dlažbou. Trať sľubovala nízke 15, pri dobre rozbehnutom útoku aj nejakú tu vysokú 14.

Domácim Žakovciam vstup do súťaže nevyšiel, po zaváhaní na koši si zapísali NP. V prvom kole 14-kový čas nepadol. Veľmi kvalitný čas zabehli chalani z Reľova – 15:21 sek čo im v prvom kole stačilo na 4. miesto. Prvý v prvom kole skončila Štôla časom 15:02sek. Druhá skončila Bystrá 15:09sek. Tretie miesto Nižné Ružbachy 15:18. Doterajšiemu lídrovi Spišskému Štvrtku sa nezadarilo a v prvom kole si zapísali NP. Za zmienku stoji ešte čas Revúčky 15:27, ktorý ich po prvom kole radil na 5. Miesto. U žien sa v prvom kole najviac zadarilo Spišskému Štvrtku 18:47. Druhé boli baby z Plešivca 20:15 a tretie Bijacovce 21:75.

Druhé kolo veľa zmien neprinieslo. Menil sa nám iba líder u mužov, Po pekne rozbehnutom útoku domácich Žakoviec, ktoré zaknihovali jedinú 14 tohto dňa 14:96 sek., sa nám posunuli na 1. miesto. Poradie u mužov po druhých pokusoch bolo nasledovné: 1. Žakovce, 2. Štôla A, 3. Bystrá.

U žien sa nám zmenilo druhé miesto, baby z Mieru SNV svojím druhým pokusom 19:64 sek posunuli Plešivec na 3 miesto. Poradie u žien po druhých pokusoch: 1. Spišský Štvrtok, 2. Mier SNV, 3. Plešivec.

Najrýchlejší zostrek u mužov dosiahli Nižné Ružbachy 14:25 (Matúš Soltišík) a u žien Spišský Štvrtok 18:24 (Barbora Jakubcová) Po ukončení pokusov bolo vyhodnotenie.

Pani starostka odovzdala ceny pre mužstvá, a najrýchlejšie zostreky, poďakovala všetkým zúčastnením. Slovo dostal aj predseda RHLS Lukáš Soľár, poďakoval všetkým súťažiacim a srdečne ich pozval na 6. kolo RHLS do Revúčky.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.