2.kolo RHLS 2016 – Sp.Štvrtok

Po úspešnom odštartovaní obľúbenej Regionálnej hasičskej ligy Spiš v Stratenej, sa 5. júna všetky ligové tímy opäť spoločne stretli na ihrisku v Spišskom Štvrtku, aby v 2. kole predviedli ešte lepšie výkony.
Spišský Štvrtok nie je v organizovaní podobnej súťaže nováčik, čo sa odzrkadlilo v skvelej príprave samotného ihriska – trať, bufet, posedenie, priestory pre súťažné tímy; ako aj v angažovanosti počas celej súťaže. Trať bola pripravená vo výbornom stave presne pred začiatkom oficiálneho štartu a postupne sa ihrisko zaplnilo nielen súťažiacimi zo širokého okolia, ale aj množstvom zvedavých prívržencov tohto športu. Všetci zúčastnení mali k dispozícii bufet plný osviežujúcich nápojov a drobného občerstvenia, a samozrejme nechýbala chutná domáca klobása, ktorá je každoročne zaslúženou odmenou a pochúťkou pre každého hasiča aj nehasiča.

Druhé kolo odštartovalo pár minút po 13tej hodine nástupom zúčastnených družstiev, príhovorom starostu obce Jana Greša a predsedu DHZ Spišský Štvrtok Petra Sanetrik . Tímy mali k dispozícii jednu základňu a 3 minútovú prípravu, čo spolu so samotným odbehnutím útoku trvalo približne 5 minút na každý tím.

Po odbehnutí každého útoku sa miestni organizátori postarali o prebytočnú vodu a prípadne prekážky na trati, a napriek veľkému počtu zúčastnených tímov bol celý priebeh v celku rýchly a plynulý.
Mierne zdržanie spôsobila porucha štartovacej pištole hneď na začiatku prvého útoku, ktorej oprava trvala niekoľko minút. Žienky z Bijacoviec si museli postáť na štarte síce trošku dlhšie, ale našťastie sa ju podarilo spojazdniť a zvyšok času už bola plne funkčná.

Hoci si mnohí určite pamätajú, že práve v Spišskom Štvrtku sa počasie počas minulých rokov vedelo vyblázniť a súťažný deň sa nezaobišiel bez dažďa, tento ročník bol načasovaný výnimočne dobre. Búrka čakala v pozadí a dopriala fanúšikom možnosť sledovať súťaž do úplneho konca. Avšak hneď po odbehnutí posledného tímu búrka ukázala svoje sily a behom niekoľkých minút zostalo ihrisko prázdne. Menej si tento záver užili víťazné tímy, ktoré obdržali svoje trofeje len pod stanom bez poriadneho potlesku svojej konkurencie a fanúšikov.

Výborne podmienky pre súťažné tímy ponúkala hlavne kvalitne pripravená trať. Aj po odbehnutí všetkých tímov v prvom pokuse, mali členovia družstiev možnosť odbehnúť druhé pokusy stále v rovnako dobrých podmienkach. Pozdĺž celej trate stálo množstvo fanúšikov, ktorí spoločne vytvorili jedinečnú atmosféru, motivovali tímy k čo najlepším výkonom a dopriali im pochvalu za tvrdé tréningy. Hoci nie vždy išlo všetko podľa očakávaní a niektoré tímy si zapísali neplatný pokus, práve takéto situácie, ktoré reflektujú ako to nemá vyzerať, alebo čo všetko v tomto športe hrozí, sú pre fanúšikov veľakrát zaujímavým zážitkom. Hlavne ak ich v teplom počasí schladí voda, ktorú nikto nečakal.

Domáce súťaže bývajú ťažšie pre samotných organizátorov, ktorí sa musia viac ako na samotný útok sústrediť na plynulý priebeh súťaže a veľakrát je stres a očakávania domácich silnejší, ako čistá myseľ a sústredenie sa na výkon. Napriek tomu to domáce družstvo žien a mužov zo Spišského Štvrtku zvládlo bravúrne a ukázali, že aj doma vedia behať rovnako dobre.

U mužov sa najlepšie zadarilo Nižným Ružbachom ktorý dosiahli čas 14:50 a obsadili prvé miesto. Druhé miesto tak ako minulý rok, obsadili domáci muži zo Spišského Štvrtku ktorý dosiahli čas 14:53. Tretie miesto si odniesli muži zo Štôly s časom 14:54.

Pri žienkach sa najlepšie zadarilo Bijacovciam, ktoré s časom 18:83 vyhrali. Druhé miesto, tak isto ako muži, obsadili žienky zo Spišského Štvrtku, ktoré dosiahli čas 19:93. Tretie miesto si odniesli žienky z Ihľan s časom 21:51.
Všetkým súťažiacim blahoželáme za predvedené výkony, a želáme im veľa športového šťastia a čo najlepšie výkony aj v ďalších siedmich kolách RHLS.

Aj vďaka dobrému počasiu, veľkému počtu fanúšikov a predvedením výborných hasičských útokov, prebralo 2. kolo RHLS štafetu organizácie súťaže naozaj príkladne a naplno podčiarklo kvalitu tejto ligy.

Všetci sa znovu tešíme na 3. Kolo RHLS, ktoré nás čaká v Spišskej Starej Vsi. Momentálne sa tímy len zahrievajú a aktuálny výsledkový rebríček sa môže ešte pekne zamiešať. Aj o tom je hasičský šport a liga RHLS, v ktorej sa každým kolom bude napätie zvyšovať a dosiahnuté časy zlepšovať.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.