Rozhovor s Pavlom Dlhým

Aby bol v lige poriadok, aby sa pravidla a ustanovenia dodrziavali. Dohliada na to aj jeden clovek na pozicii hl.rozhodca ligy. A my Vam prinasame kratky rozhovor s danym clovekom.
Pavol Dlhý
hl. rozhodca RHLS
1. Na jarnom sneme si bol zvoleny do vyboru RHLS na poziciu hl.rozhodca ligy. Co tato funkcia v lige obnasa?
Pavol – Hlavným rozhodcom RHLS som bol zvolený po ročnom účinkovaní v lige ako rozhodca na ligových kolách, čo mňa osobne teší, pretože to poukazuje nato že zástupcovia družstiev ktorí mi dali hlas boli s mojím pôsobením spokojní. Ako hlavný rozhodca spolu z ostatnými členmi výboru rozhodujem o návrhoch a zmenách pravidiel a na súťažiach o sporných situáciách a protestoch. Ako hlavný rozhodca kontrolujem dodržiavanie pravidiel ako súťažiacich tak aj rozhodcov kedže aj my sa môžme pomýliť.
2. Co povazujes v lige za dovod prichodu novych druzstiev?
Pavol – Za hlavný dôvod príchodu nových družstiev považujem kvalitu ligy – či je to už pripravenosť trate ligových kôl alebo obsadenie ligy kvalitnými družstvami (máme tu majstra SR, víťaza SSP). Druhým dôvodom je stagnácia alebo zánik niektorých okresný hasičských líg kde tieto družstvá účinkovali a nemohli sa posunúť v hasičskom športe ďalej. Ako príklad môžem uviesť okr. Kežmarok z ktorého máme nováčikov ligy (Matiašovce – muži a ženy z Ihľan a Mlynček) kde liga stagnuje už niekoľko rokov a podobná situácia je aj v iných okresoch.
3. Co sa ti na lige najviac paci?
Pavol – Na lige sa mi najviac páči rodinná atmosféra, ktorá je na každom ligovom kole. Každý s každým sa pozná , rešpektuje sa a nevystatuje sa nad ostatných. Presne ako sa hovorí RHLS = JEDNA VEĽKÁ RODINA
4. Kedze mame prve kolo za sebou, mas svojho favorita v muzskej a zenskej kategorii?
Pavol – Je ťažké hovoriť o favoritoch po prvom kole. V tomto ročníku máme v lige viacero kvalitných mužských tímov, ktoré môžu ligu vyhrať. Dobré rozbehnuté to majú chalani zo Spišského Štvrtku ale netreba zabúdať aj na Žakovce, Štôlu, Bijacovce a Nižné Ružbachy ktorým prvé kolo nevyšlo ale verím, že v tých ďalších zaberú a pobijú sa o popredné priečky. V ženskej kategórií sú mojím favoritom dievčence zo Spišského Štvrtku, ktoré predvádzajú pekné a vyrovnané pokusy.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.