Rozhovor s Matúšom Soltišíkom

1. V minulosti si behal na rozdeľovači, teraz si na prúde. Čo viedlo k tejto zmene ?
Matúš – Moje začiatky hasičstva neboli na rozdelovači ale na nalievaní, postupne som prešiel na stroj, rozdelovač, a skončil som na prúde, pretože som stále obdivoval prúdarov a chcel som nim byť aj ja.
2. Aj keď ste sa minulý rok do ligy nezapojili, zúčastnil si sa osobne niektorých kôl?
Matúš – Pár kôl sme absolvovali aj s mojou domovskou dhz , ale viacero kôl som vypomohol aj chalanom z Bijacoviec.
3. Aký je Váš rekord? Pri akých podmienkach a kde padol?
Náš rekord je z Bijacoviec 13,84 za kvalitných podmienok. Držíme aj rekord VHSL 13,85 na C42. No zostreknuté už máme aj krajšie čísla. Ja osobne si najviac cením zostrek na minuloročnom Leninovi 13,41.
4. Keďže si prúdar a na súťaži odbehneś po celej trati. Ktorá z tratí RHLS je pre teba najľahšia a ktorá najťažšia?
Matúš – Jednoduchá trať mýslim neexistuje, pretože to ako prúdar vybehne nieje len nanom samotnom, no celkovo tímu sa dobre bežalo v Reľove, každoročne sa tešíme do Bijacoviec, aj na Štôlu máme dobre spomienky, a najmenej sa nám dari v Žakovciach, kde mne osobne nesedel prechod z travy na dlažbu.
5. V tomto ročníku by mala mať liga 24 tímov (18+6). Tento počet je za históriu ligy najväčší. Čomu podľa teba môžeme pripisovať takýto rast v lige?
Matúš – Liga napreduje, pretože zjednodušuje pravidlá, ktoré platia pre každého rovnako. Vedenie ligy si dáva záležať na kvalite tratí , nie na tom koľko druhov jedla bude, alebo koľko stojí pivo. Kvalitne dosiahnuté časy na prípravených tratiach sú vynikajúcim lákadlom pre nové tými, a preto ten nárast účastníkov za posldné roky, a aj my sme sa preto rozhodli vrátiť do RHLS.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.