Rozhovor s Radom Bachoríkom

Dnes sme par otazok polozili dalsej stalici na hasicskych tratiach.

Radovan Bachorík
DHZ Štôla

1. Pocas existencie RHLS niektore timy prisli, niektore odisli co Vas DHZ Stola udrzalo ostat v lige aj ked tych timov bolo menej?

Je to úplne jednoduché za tých pár rôčkov čo behám sme chodievali do ČR pozrieť čo je vlastne hasičský šport a vždy som chcel aby sne takto behali aj doma, boli sme pri zrode RHLS a nikdy nás ani nenapadlo ísť inou cestou.Ked sa nato pozriem dnes ako liga funguje prichádzajú nové teamy a liga sa rozširuje tak mato len tesi navyše vzťahy aké máme medzi sebou v lige a atmosféra v ktorej sa súťaží nieje asi nikdy inde. Všetko to vystihuje to keď mi na konci minulej sezóny povedali chalani z nášho Bcka že keď budem chcieť aby tento rok behali PHL tak končia že chcú k nám!

2. Ludia ta poznaju ako istotu na kosi v time DHZ Stola, no tvojou druhou cinnostou v tomto sporte je uprava hasicskych striekaciek. Mas nejake novinky do sezony 2016?

no istota na koši vznikla z toho ze nikto to nechcel behať tak som chtiac nechtiac pri tom skysol doteraz. Čo sa týka striekaciek tak mam par veci nových jednou z nich je o 1mm väčšie vŕtanie ako sme robili doposiaľ čiže tých variant aký obsah spraviť je znova viac.

3. Na Jarnom sneme nepresiel navrh aby sa savica nedotykala zeme, aky mas na to nazor?

Tak čo sa týka savice vo vzduchu tak sám tak behám už pár rokov a je to aj rýchlejšie ako zo zeme ale čo sa týka RHLS bol som zatiaľ proti zavedeniu tohto pravidla hlavne kvôli novým záujemcom o ligu aby ich to neodradilo od vstupu do nej.

4. Ake ciele si davate DHZ Stola do sezony 2016 v lige?

Ciele by mali vždy len tie najvyššie samozrejme a bolo by krásne pre nás starcov keďže je to asi naša posledná sezóna vyhrať ligu aj tretí krát ale hlavne bude aby sme sa nestratili v konkurencii a keď sa zadari tak prečo aj nevyhrat.

Rado – vsetci verime, ze toto nebude tvoja posledna sezona 😀

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.