10.kolo RHLS 2015 – Bijacovce

Finále RHLS v Bijacovciach 31.8.2015 ako stále klasika. Ale kdeže veď to je pondelok. Kto to kedy videl v Pondelok finále. A ako to dopadlo??? Kto videl bol rád že videl a kto nevidel môže ľutovať že nevidel.

Už dva týždne bolo jasné že víťaz u mužov môže byť len jeden možný. Možno na začiatku ťažko predstaviteľný ale o to viac zaslúžený. Muži Žakovce potvrdili formu aj na poslednom kole a časom 13,97 si zapísali ďalší plný zisk do tabuľky. Jeden odkaz pre ostatných – kto chce majstra dole dať musí v zime zamakať.

Majstrom môže byť len jeden aj keď adeptov bola kopa a tak sme si to v Bijacovciach pri súboji porazených rozdali aspoň o druhé miesto. Domáci Bijacovce nepotvrdili že doma ich sila rastie a po nie veľmi vydarených pokusoch obsadili siedme miesto a celkovo tretie ligové. V celkovom hodnotení domácich obehli minuloročný majstri Revúčka a časom 14,84 obsadili štvrte miesto čo im stačilo pri bodových odstupoch aby obsadili striebornú pozíciu v celkovom hodnotení. Na finále k nám zavítali aj teamy ktoré sa nie tak často zúčastňujú kôl RHLS. FireRacing Sport sa po krásnom prvom pokuse a čase 14,62 umiestnil na celkovom treťom mieste. Myslím no neviem presne to bol ich tohtoročný najlepší výkon ktorý si zaslúžil aj potlesk domáceho publika. Druhé miesto obsadila Bystrá. Neviete kde sa Bystrá nachádza??? Nevadí. Po druhom pokuse a čase 14,44 ich už pozná každý. Ak mám dobre info tak tento čas znamenal pre chlapcov aj ich osobák. Malé okienko Geografie ak by fakt ešte niekto nevedel. Obec Bystrá – Banskobystrický Kraj – okres Brezno – budúci účastník RHLS. Trošku predbieham ale tak malé lanárenie nezaškodí. Po roku k nám zavítali aj bratia češi SDH Dolný Lutyňe ktorý časom 15,99 neboli veľmi spokojný. Vidno že tento team na sebe riadne zapracoval a každým rokom sa zlepšuje.

Finále RHLS bolo zároveň aj finálovým kolom OHL Levoča kde teamy tejto ligy ukázali že tiež vedia predviesť celkom kvalitné útoky ale ešte ten kúsok tomu chýba. Dravce 16,56 ( 15,83 lepší prúd ) , Granč Petrovce 19,23 ( 16,04 ) a Spišský Štvrtok II. 17,34 ( 14,58 ) . Liga je pre vás otvorená a po takýchto výkonoch aj keď len na jednom prúde ste súpermi pre každého.

Ženská kategória no čo tam dodať asi nič tam nestojí za reč. Dobré tak jasné že nie. Ženy v našej lige sú len 4 teamy ale svojou kvalitou si dovolím tvrdiť by boli dôstojnými súperkami pre každú ligu. Spišský Štvrtok nám finále vyhral časom 17,58 ( 16,53 ) a ženičky sú aj majsterkami RHLS pre rok 2015. Chcete zaujímavosť ??? Na prúdoch tohto teamu behajú členky Slovenskej reprezentácie. Nie niesom opitý aj hasiči majú majstrovstvá sveta. Trošičku si odbočím ale aj Števo Neuvirth zo Štvrtku je reprezentant SR. Števo prepáč ale jedine miesto v článku si mal medzi ženami.

Druhé miesto Bijacovce čas 19,35 ( 18,81 ) visela ta 18-tka vo vzduchu no v tejto sezóne akoby viac než len raz padnúť nechcela. Nič to od budúcej sezóny to už bude maličkosť.

Tretie miesto Odorín 19,77 spokojnosť nebola ale predsa len sú to minuloročné majsterky a viacnásobné účastníčky majstrovstiev Slovenska. Proste veľká kvalita.

Štvrte miesto obsadili ženy Mier SNV 30,60 ( 17,88 ) . V tejto sezóne to je len štvrté miesto no prvý rok je stále ťažký. Kvalitu určite majú a v budúcej sezóne budú veľmi ťažkými súperkami pre každého.

Po odbehaní finále už ako tradične nasledovali výbery All-Star. Ženy nám predviedli čas na úrovni 17,63 (17,41) a potvrdili moje slová že majú veľkú kvalitu. A muži??? All-Star 2 vypil viac ako mal a po prestreku na ľavo zapísal čas 18,39 ( 15,48 ) no takéto chyby sa už v ďalšom ročníku nesmú opakovať a výbor ligy zabezpečí a povzbudenie do druhej nohy. All-Star 1 vypil veľa a časom o pardon nečasom NP ukázal že aj tí najlepší majú občas deň keď ich zradí technika a bečková hadica sa vyzuje.

Na samom konci nasledovalo vyhodnotenie finálového kola a zároveň celého ročníka RHLS 2015. Prvesnstvo si medzi mužmi odniesli Žakovce na druhom mieste skončili hasiči Revúčka a tretie miesto v ročníku 2015 patrilo domáci mužom Bijacovce. Ženská kategória sa niesla celý rok v znamení žien zo Spišského Štvrtku ktoré sa stali aj celkovými víťazkami. Na druhom mieste skončili hasičky Odorín a tretie miesto obsadili domáce hasičky Bijacovce a napodobnili tak mužov.

Víťazne teamy si prebrali putovné poháre a už nám neostáva nič len poblahoželať víťazom ostatným zúčastnením poďakovať za skvelé výkony ktoré predvádzali v celej sezóne a popriať veľa úspechov pri reprezentácii ligy na Slovenskom SuperPohári 2015 ktorý sa uskutoční 10 októbra 2015 v Bijacovciach pod záštitou RHLS.

Lukáš Soľár
predseda výboru RHLS

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.