3.kolo RHLS 2015 – Štôla

Už tradične prvá júnová sobota patrila v podtatranskej obci Štôla hasičom. Po dopoludňajšej súťaži Podtatranskej hasičskej ligy, bolo v popoludňajších hodinách všetko pripravene na začiatok 3.kola Regionálnej hasičskej ligy Spiš.

Do tréningového areálu si v krásnu slnečnú sobotu našlo cestu 17 mužských a 8 ženských tímov. Po krátkych úvodných príhovoroch starostu obce Štôla Martina Hajka, predsedu RHLS Lukáša Solára a stručných pokynov ohľadom priebehu súťaže už nič nestalo v ceste aby sa tímy pustili do boja so sekundami.

Ako prvé družstvo otestovali trať chlapci z Reľova, výsledný čas 17,14 s však nebol určite podľa ich predstav, svoj druhý pokus absolvovali hneď následne so štartovým číslom 5 už v 1 kole, tu sa časomiera zastavila na výslednej hodnote 16.44s. a družstvo zo Zamaguria sa vybralo na východ na ďalšiu súťaž. Zo štartovým číslom 3 sa na trať pustili muži zo Stratenej, ktorí na túto sezónu poskladali omladený ale dobre poskladaný tím , kde sa hneď v 1 kole RHLS V Arnutovciach dostali pod hranicu 15. sekúnd, preto sa čakalo čo predvedú dnes, výsledný čas z 1 pokusu bol 17.56s. a chlapi vedeli že bude treba pridať.

S číslom 5 sa po trati rozbehli muži s Bijacoviec, doterajší líder RHLS 2015, výsledný čas však chlapov nepotešil, bol na úrovni 16.30s. a tím z pod Spišského hradu vedel že bude musieť v 2 kole pridať. So štartovým číslom 9 vybehli na trať muži so Źakoviec, dobre vyskladane družstvo ktoré dokázalo vyhrať jedno z prvých dvoch kôl RHLS, preto sa očakávalo že ak to chlapom sadne môžeme vidieť prvý rýchly útok, výsledný čas bol na úrovni 15. 37 s čo znamenalo že chlapi sa ujali vedenia. Po sérii útokov nad hranicou 17 sekúnd sa čakalo na štart obhajcov víťazstva v RHLS 2014 – mužov z Revúčky. Ti svoj útok rozbehli výborne ale žiaľ, ani oni nedokázali pokoriť hranicu 15. sekúnd a s výsledným časom 15.40 sa zaradili na priebežné 2 miesto.

Domáci team po viacerých chybách v 1 pokuse zaznamenal výsledný čas nad úrovňou 19 sekúnd a bolo jasne že do druhého pokusu musia dať všetko. Divákov ešte potešil aj B tým domáceho družstva zo Štôly, ktorí si v RHLS prišli tréningovo zabehnúť a ukázali že ani v tejto lige by sa nestratili, ich čas sa zastavil na úrovni 16.21s. Z dôvodu skoršieho odchodu si svoje 2 pokusy v 1 kole odbehli muži so Spišského Štvrtku / 15.69s/, Spišskej Novej Vsi- MIER /17.04s/a taktiež ženy so Spišského Štvrtku /NP/ a Spišskej Novej Vsi- MIER / 20.46S/

V ženskej kategórii prvé kolo najlepšie vyšlo dievčatám z Bijacoviec, ktoré s výsledným časom 20.94 po prvom kole viedli pred ženami z Odorína a na tretej priečke sa držali ženy so Spišskej Novej Vsi.

Po krátkej 10 minútovej prestávke sa ako prvý tým v 2 kole so štartovým číslom 1 predstavili domáci muži zo Štôly, ktorí vedeli že ak chcú na domácej súťaži uspieť, musia predviesť omnoho kvalitnejší pokus ako bol ten prvý. To sa chlapom aj podarilo a s výsledným časom 15.24s sa dostali do priebežného vedenia. Muži so Stratenej nedokázali zopakovať fantastický výkon z úvodného kola RHLS v Arnutovciach, a v 2 pokuse dosiahli čas 15.62s. Doterajší líder RHLS- Bijacovce rozbehli svoj pokus fantasticky- pravý terč zrazený v čase 14.78s ale naľavo s veľkým prestrekom až 17. 90s a chlapi vedeli že 3 kolo RHLS v Štôle už na pódium stačiť nebude. Svoj pokus si v 2 kole vylepšili aj muži so Spišského Štvrtku s výsledným časom 15.69s. Muži so Žakoviec nabudený výbornými výsledkami v doterajších 2 kolách RHLS si v 2. pokuse verili a predviedli veľmi pekný útok bez väčšej chybičky a ako prvým sa im podarilo pokoriť hranicu 15 sekúnd, keď sa časomiera pri ich 2. pokuse zastavila na hodnote 14.88 s. a tím z okresu Kežmarok sa dostal na čelo priebežného poradia. Po sérii útokov s vyššími časmi sa čakalo čo v 2 pokuse ukážu chlapi z Revúčky, tí si svoj 1. pokus síce zlepšili ale ani oni nepokorili hranicu 15 sekúnd, a s výsledným časom 15.13s sa zaradili na 2 miesto za doteraz vedúci team Žakoviec. V 2. kole sa pod hranicu 16 sekúnd so zvyšných tímov dostali už len muži so Spišskej Starej Vsi, ktorí si svoj 1 pokus zlepšili na hodnotu 15.97 s.

V mužskej kategórii sa tak z víťazstva pod Tatrami mohli radovať muži zo Žakoviec /14.88s/ pred Revúčkou / 15.13s/ a domácim tímom zo Štôly / 15.24s/.

V ženskej kategórii nakoniec ženy z Bijacoviec svoje líderské postavenie neudržali keď 2.kolo fantasticky vyšlo ženám z Odorína , ktoré s výsledným časom 19.25s dosiahli víťazstvo pred ženami zo Spišskej Soboty / 20.10s/ a na tretej priečke skončili ženy z Bijacoviec s lepším pokusom z 1 kola /20.94s/.

V krásnom letnom počasí sa konalo aj záverečne odovzdávanie cien a po krátkom príhovore predsedu RHLS Lukáša Solara a pozvánke na 4 kolo do Spišského Štvrtku sa súťažiace tímy v dobrej nálade a s dúfam prijemnými spomienkami na 3. kolo RHLS a obec Štôla, pobrali do svojich domovov.

Martin Stromko

DHZ Štôla

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.