1.kolo RHLS 2015 – Arnutovce

Po dlhej zimnej prestávke a kope času strávenom prípravou techniky , cibrením svojich kondičných schopností a v neposlednom rade kopou úmorných tréningov strávených na ihrisku , začalo to na čo sa tešil každý a jeden hasič od Revúcej až po Červený Kláštor a síce nová sezóna RHLS.
Možno som to trošku prehnal ale určite nie.
Prvé kolo a hneď na začiatok aj nová trať, o ktorej mala celá liga len malo informácii poniektorí žiadne. Tak sme sa zišli 30.5.2015 v obci Arnutovce na prvom kole sezóny 2015.

Od začiatku bolo vidno že domáci organizátori si dali záležať a tak pripravili kvalitnú trať. Silný vietor ktorý nás privítal nakoniec nebol až takým problémom ako som aj ja osobne čakal.
Súťaž nám začala o 13:30 po malom časovom sklze. Súťažiacich privítala za domácich pani starostka a predseda RHLS. Na prvé kolo bolo prihlásených 20 teamov, z toho 16 u mužov a 4 ženské.
V ženskej kategórii nám prvé kolo vyhrali ženy so Spišského Štvrtku a to kvalitným časom 18,47 . Na druhom mieste sa umiestnili ženy Bijacovce taktiež kvalitným časom 19,43. Na treťom mieste skončili minuloročné majsterky ligy ženy Odorín časom 21,28 no bolo na nich vidno že ich výkon veľmi netešil keď všetci vieme že časy pod 20 sekúnd im nerobia žiaden problém.

Mužská kategória nám začala ako už dlho nie a hneď na prvom kole sme zaznamenali štyri časy pod 15 sekúnd. Prvenstvo si odniesli minuloročný majstri a taktiež víťazi SSP 2014 muži Revúčka časom 14,42. Druhé miesto patrilo minuloročným vicemajstrom a teda chalanom Bijacovce po čase 14,59. Na treťom mieste skončili muži Spišský Štvrtok časom 14,61 a ukázali že sa s nimi musí túto sezónu vážne počítať. Pre mňa osobne je tento team čiernym koňom novej sezóny. Za zmienku stojí určite aj štvrté miesto ktoré obsadili muži DHZ Stratená časom 14,79. Konečne čas pod 15 sekúnd a zaradili sa do širšieho okruhu favoritov na popredné priečky. Judy mi raz povedal že po tom ako dosiahne na 14-stkový čas tak končí. A čo sa stalo? Jedlom rastie chuť a tak Stratené sacie komando Judy a Rado bude terorizovať celú RHLS aj naďalej. Veď ako by povedal Jardo Jágr – proč bych končil seděl doma a tloustnul když to pořád miluju .

Liga začala veľmi zaujímavo. Ukázala od začiatku že túto sezónu nás čaká veľmi tuhý boj a odhadnúť majstra ako u mužov tak aj u žien je veľmi ťažké. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie napínavé pokračovanie.

Lukáš Soľár, predseda RHLS

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.