8.kolo RHLS 2014 – Odorín

V nedeľu dňa 17.8.2014 sa v Odoríne uskutočnilo 8. kolo RHLS. Súťažiacich privítal starosta obce Odorín Mikuláš Živčák svojím krásnym príhovorom spolu s výborom ligy.

Súťaž sa začala o 13:00 hodine, ktoré otvorilo domáce družstvo Odorín muži. Tento pokus žiaľ museli opakovať z dôvodu zlyhania techniky (časomiery). Dosiahnutý čas bol 15,70. Druhý pokus neukončili z dôvodu nezapojenia prúdnice. Po nich nasledovala Štôla muži, ktorí dosiahli časy 18,74 a 15,65 čo im zaistilo 3. miesto. S poradovým číslom tri sa predstavili ženy z Bijacoviec, ktorým sa zarátal čas z prvého pokusu 20,79 pretože druhý neukončili po zaváhani na rozdeľovači, ale napriek tomu sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Ako ďalší obehli muži zo Spišského Štvrtku, ktorým pokus nevyšiel. Našťastie druhý pokus ukončili v čase 16,29. Muži zo Žakoviec mali problémy na rozdeľovači, našťastie tento pokus ukončili pretože v druhom pokuse nezapojili kôš a bol z toho NP. Bolo to veľké prekvapenie kedže doteraz predvádzali výborné výkony. S poradovým číslom šesť sa predviedli domáce žienky z Odorína, ktoré dosiahli časy 19,62 a v druhom pokuse 22,28. S časom z prvého pokusu vyhrali túto súťaž v ženskej kategórii. Po domácich ženách na trať nastúpili muži z Jalovca, ktorí tiež svoj pokus neukončili, ale v druhom pokuse si zapísali čas 19,13.

Ako ďalší sa nám predstavili lídri tejto ligy a to muži z Revúčky. Každí od nich očakával výborný výkon. Prvý pokus im nevyšiel a dosiahli čas 16,69 no druhý im vyšiel vynikajúco tak ako to všetci očakávali a na časomiere sa ukázal čas 14,72. Tento čas im zaručil prvé miesto. Ženy zo Spišského Štvrtku neukončili svoj prvý pokus z dôvodu nezapojeného koša. V druhom dosiahli čas 21,09 a zaradili sa na 3. miesto. Poradové číslo jedenásť mali muži z Bijacoviec. Taktiež mali prvý útok neplatný kvôli nezapojenému košu, ale druhý ukončili s časom 15,77. Nasledovali muži zo Stratenej s prvým NP a druhým pokusom s časom 17,06. Po nich sa ukázalo druhé družstvo zo Spišského Štvrtku. Dosiahli čas 15,51 a druhý pokus bol nedokončený. Napriek tomu skončili na krásnom 2. mieste. Spokojní neboli muži zo Spišskej Soboty a to kvôli prestreku na pravom prúde. Výsledný čas tohto pokusu bol 20,86. Zapísal sa im čas z druhého pokusu a to 16,74. Svojimi výkonmi neočarili muži z Reľova keďže prvý pokus neukončili a v druhom mali čas 18,60. Muži z Arnutoviec dosiahli rovnaký čas ako muži zo Spišského Štvrtku a to 16,29. V druhom pokuse svoj čas nezlepšili (16,98).

Tejto súťaže sa zúčastnili aj neligové súťažné družstvá a to Danišovce muži aj ženy, muži zo Spišskej Novej Vsi a naši susedia z Česka muži z Provodíc.

Celú súťaž sprevádzalo krásne slnečné počasie, ktoré nám vydržalo až do odovzdávania cien. Výherné poháre odovzdával starosta obce. Najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii získala Klaudia Sedlačková z Odorína s časom 18,51 a v mužskej kategórii to bol Marek Derdák z Revúčky s časom 14,25. Po vyhodnotení sa súťaž oficiálne skončila a všetky družstvá sa rozišli.

Martina Strelová, Lívia Uhrínová

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.