6.kolo RHLS 2014 – Revúčka

V sobotu 9.augusta po prvýkrát zavítala RHLS na horný Gemer do obce Revúčka pri Revúcej na svoje 6.kolo, ktoré bolo zároveň Pohárom primátorky mesta Revúca a memoriálom Jána Šepíka. Súťažiace družstvá privítalo vzhľadom na predchádzajúce dni prekvapujúco krásne slnečné počasie. Po krátkom príhovore primátorky mesta Revúca MVDr.Evy Cireňovej a predsedu RHLS Lukáša Soľára sa súťaž mohla začať.

Súťaže sa zúčastnilo 28 družstiev, z toho 18 mužských a 10 ženských družstiev. Po nástupe ešte prebehla krátka technická inštruktáž pre veliteľov družstiev v podaní hlavného rozhodcu súťaže Michala Guzyho. Súťaž zahájili svojím pokusom muži zo Spišskej Soboty II časom 16,08 s. Keďže ďalší v poradí Reľov sa súťaže nezúčastnil, nasledovala dvojica ženských družstiev, najskôr dievčatá z Bijacoviec dosiahli čas 20,55 s pri vyrovnaných zostrekoch a po nich družstvo z Odorína po problémoch na pravom prúde čas 29,56 s. A potom už nasledovali aktuálni lídri ligy a domáce družstvo mužov z Revúčky, ktorí svojim pokusom potvrdili svoje postavenie a dosiahli výborný čas 14,20 s zo zostrekom ľavého terča pod úrovňou 14 s v čase 13,98 s a nastavili latku vysoko. Po nich nasledovali muži zo Spišského Štvrtku a po zaváhaní na pravom prúde dosiahli čas 18,44 s. A nasledoval ďalší z favoritov, muži zo Žakoviec a predviedli ďalší pekný útok s vyrovnanými zostrekmi a časom 14,69 s. Muži z Bijacoviec predviedli taktiež pekný útok avšak po menšom zaváhaní na ľavom prúde dosiahli šas 16,50 s, pričom pravý dosiahol pekných 14,58 s. Po čase sa znovu na štart postavilo ženské družstvo, Budča B z okresu Zvolen, a dosiahli čas 22,98 s. Muži z Odorína predviedli vzácne vyrovnané zostreky s rozdielom jednej stotiny a dosiahli čas 16,43 s. Nasledovali ženy zo Spišského Štvrtku a časom 20,05 sa dostali na priebežné 1.miesto kategórie žien. Po nich muži z Arnutoviec predviedli vyrovnané zostreky a solídny výkon 15,44 s. Po nich sa predstavili 2 družstvá mužov mimo RHLS Šalková a Gemerská Ves, a lepší výkon predviedli muži zo Šalkovej časom 16,84 s. Po nich nasledovali v kategórii žien bronzové medailistky z Majstovstiev SR 2013 z Budče, ktoré potvrdili svoje kvality a výborným časom 17,64 s sa pevne usadili v čele kategórie žien. Do konca sa ešte na štart postavilo viacero družstiev, najhodnotnejší výkon z nich predviedli muži zo Štôly časom 16,02 s. V prvom kole ešte svoj druhý pokus predviedli muži zo Spišskej Soboty II, nakoľko sa ponáhľali na ďalšiu súťaž a dosiahli čas 15,23 s.

Druhé kolo začalo ihneď bez prestávky v súťaži a zahájili ho ženy z Bijacoviec a svoj čas z prvého kola zlepšili na 19,29 s. Ženy z Odorína si taktiež zlepšili svoj čas z prvého kola na 18,78 s. Po nich nasledovalo vedúce družstvo mužov po 1.kole z Revúčky, po zaváhaní na saní však svoj druhý pokus ukončili neplatný. Problémy však mali aj ďalšie družstvá a tiež neplatný pokus mali muži zo Spišského Štvrtku a Žakoviec. Po nich muži zo Stratenej vylepšili svoj prvý pokus pri výbornom zostreku pravého terča v čase 14,35 s, a dosiahli čas 15,29 s. Ženské „béčko“ z Budče svoj čas nevylepšilo a dosiahli čas 22,31 s. Muži z Bijacoviec nastúpili na druhý pokus s cieľom zlepšiť svoj čas z prvého kola, čo sa im podarilo a dosiahli čas 14,98 s a zaujali priebežné tretie miesto v poradí. Mužom z Arnutoviec sa svoj prvý pokus nepodarilo vylepšiť a tak si zapísali výsledný čas z prvého kola. Muži zo Šalkovej svoj čas nevylepšili, Gemerskej Vsi sa to však podarilo časom 16,59 s. Po tom už nastúpili líderky súťaže žien Budča „A“, svoj pokus opäť výborne rozbehli ale roztrhnutá prvá „béčka“ ich snahu zlepšiť prvý pokus zmarila, naďalej však bezpečne súťaž žien viedli. Nasledujúcim družstvám mužov sa nepodarilo výraznejšie presadiť, podarilo sa to však ženám zo Šalkovej, ktoré sa výborným časom 18,42 usadili na druhom mieste kategórie žien. Zo zostávajúcich družstiev sa ešte svoj čas z prvého kola podarilo vylepšiť mužom zo Štôle časom 15,82 s. Neplatné pokusy v druhom kole dosiahli ešte družstvá mužov zOdorína, Veľkej Lúky, Jalovca, Vlkanovej, Spišského Štvrtku, Držkoviec a Jelšavy.

Víťazom 6.kola sa tak stali muži z Revúčky časom 14,20 s a ženy z Budče časom 17,64 s. Ceny za najrýchlejšie zostreky si odniesli v kategórii mužov Marek Derdák z DHZ Revúčka za čas 13,98 s, a v kategórii žien Kristína Frlajšová za čas 17,28 s z DHZ Budča.

Ing.Marcel Kilík, tajomník DHZ Revúčka

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.