3.kolo RHLS 2014 – Žakovce

V sobotu 5. júla sme sa zobudili do síce slnečného, ale u nás na súťažiach tradične veterného počasia. Predpoludním sme ešte dolaďovali posledné detaily, aby sme o 13,00 hod mohli začať 3. kolom RHLS.

Tohto kola sa zúčastnilo 20 družstiev. Začali sme nástupom, na ktorom nás privítala starostka obce Mgr. Katarína Krullová spolu s predsedom RHLS Lukášom Soľárom. Marek Krull nás oboznámil s technickými pravidlami. Hlavným rozhodcom súťaže bol Jozef Novák.

Ako prví sa predstavili domáci zo Žakoviec, ktorým sa po dobrom výkone zastavila časomiera na čase 15,23 sek. Týmto časom nastavili latku v tomto veternom počasí veľmi vysoko. Ako druhý mužský tím sa predstavili Ihľany, ale po vytiahnutí z vody chýbal na savici košík, preto si zapisovali neplatný pokus. Stratená si zapísala po prestrekoch čas 21,30 sek. Do klubu družstiev s neplatným pokusom sa zaradilo aj mužstvo zo Spišskej Starej Vsi. Na vetre stroskotali aj ďalšie družstvá zo Spišskej Soboty a Spišského Štvrtku. Ako ďalšia sa na štartovú čiaru postavila Štôla, ktorá si zapísala neplatný pokus kvôli nedobehnutiu ľavého prúdara. Najbližšie sa k času domácich priblížili Bijacovce, ktoré dosiahli čas 15,58 sek. čo ich zaradilo na priebežné druhé miesto. Svojimi výkonmi neočarili ani chalani z Odorína a Ekospolu, oba tímy mali neplatný pokus. Ďalším tímom, ktorý mohol zamiešať karty boli Nižné Ružbachy, ktoré po zaváhaní na sacej strane dosiahli čas 15,94 sek. Vietor komplikoval situáciu aj nasledujúcim družstvám, Spišská Sobota II. dosiahla čas 18,62 sek, Arnutovce 16,41 sek, Jalovec po prestreku 16,42 sek, Reľov 16,06 sek. Ako posledný z mužských tímov, ktorý mohol prehovoriť do poradia bola Revúčka. Po prestreku na ľavom prúde si zapísala čas 14,97 sek. čo ich zaradilo na 1. miesto.

Zo ženských tímov ako prvé odbehli Bijacovce a zapísali si čas 22,50 sek., ďalšie baby z Odorína po prestreku na ľavom prúde čas 21,53 sek. Najviac sa darilo ženám zo Spišského Štvrtka, ktoré aj po malom zaváhaní na koši dosiahli najlepší čas prvého kola 20,16 sek. Ako posledné ženské družstvo nastúpila Spišská Sobota, ale pokus neukončili.

Po krátkej prestávke sa začalo druhé kolo. Domáci cítili šancu, ale po zaváhaní prúdarov na základni a nedobehnutím na nástrekové čiary si zapísali neplatný pokus. Ako prvý tím, ktorý si vylepšil čas v druhom kole bola Stratená, ktorá dosiahla čas 16,27 sek. Do klubu tímov s neplatným pokusom sa zaradili Ihľany, Spišská Stará Ves, Spišská Sobota I., Ekospol, Arnutovce, Jalovec a Bijacovce. Veľmi pekný útok rozbehli chalani zo Spišského Štvrtka, keď ľavý prúdar zostrelil terč v čase 14,73 sek., ale pravý po veľkom prestreku až 16,45 sek. Družstvo zo Štôly si chcelo napraviť reputáciu, ale veľmi sa im to nepodarilo. Po prestreku na pravom prúde dosiahli čas 16,57 sek. Odorín si do celkového hodnotenia zapísal čas 17,65 sek. Nižné Ružbachy už so svojím prúdarom na pravom terči chceli prehovoriť do poradia, ale vietor tu zase zohral svoju rolu. Po prestreku na pravej strane dosiahli čas 16,86 sek (ľ. p. 14,59 sek). Ako poslední nastúpili chalani z Revúčky, ktorí už mali víťazstvo vo vrecku. Mohli si kozmeticky vylepšiť svoj čas z prvého pokusu, ale to sa im nepodarilo aj keď útok bol rozbehnutí veľmi dobre. Zapísali si čas 15,74 sek. Poradie sa na prvých troch miestach ani po druhom kole nezmenilo. Víťazstvo si vzala Revúčka, druhé skončili Žakovce pred Bijacovcami. Najlepším zostrekom (14.57 sek) sa u mužov môže pochváliť Adam Kilík z Revúčky.

U žien si svoj pokus vylepšili Bijacovce, dosiahli čas 22,22 sek. a taktiež aj Spišská Sobota, ktorá dosiahla čas 20,50 sek. Ako prvé skončili ženy zo Spišského Štvrtka s časom z prvého kola 20,16 sek., pred Spišskou Sobotou 20,50 sek. a Odorínom 21,53 sek. U žien mala najlepší zostrek (18,32 sek) Sofia Javorská zo Spišského Štvrtku.

Hneď po súťaži prebehlo vyhodnotenie, po ktorom sa dúfame spokojné tímy pobrali domov.

AdresaBijacovce 7, 053 06 Bijacovce

© Copyright rhls.sk -  2024. All Rights Reserved.